Vitor Pereira Yıldız Bulmaya Devam Ediyor

Fenerbahçe takımında iki farklı dönemde teknik direktörlük yapan Vitor Pereira, görev yaptığı iki dönemde de takıma çok değerli futbolcular kazandırmıştı. Şimdilerde Brezilya’da Corinthians kulübünü çalıştıran Pereira, yeni yıldızlar bulmaya devam ediyor. Corinthiansın başında istediği transferleri yapamamasına rağmen, elinde olan kısıtlı kadroyu çok iyi kullandı. Portekizli hocanın takıma kazandırdığı yeni oyuncular şimdiden dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Bu oyunculardan biri 22 yaşındaki Önlibero Fausto Vera. Corinthians’ta gösterdiği performansıyla Arjantin milli takımının bile gözüne çarpmayı başardı. Vitor Pereira’nın üzerinde durduğu genç yetenek, her hafta performansının üzerine koyarak ilerliyor. Yine Pereira’nın yükselttiği oyunculardan bir diğeri ise Zenit kulübünden kiralık olarak getirdiği Brezilyalı forvet oyuncusu Yuri Alberto. Son zamanlarda düşüşe geçen piyasa değerini Vitor Pereira ile yeniden yükselti.

Pereira Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Fenerbahçeyi çalıştırdığı son dönemde, takıma oldukça değerli oyuncular kazandıran Vitor Pereira, bu özelliğine Brezilya Liginde kaldığı yerden devam ediyor. Hatırlayacaksınız ki Fenerbahçe’de görev yaptı son dönemde transfer tercihleri ve oyuncu mevkiileri ile dikkatleri üzerine çekmişti. Sarı lacivertli takımda Osayi Samuel’i sağ beke, Ferdi Kadıoğlu’nu da sol beke evrilmesini sağlayan Vitor Pereira’nın transfer etmek isteyip de edemedi futbolcular gittikleri takımda yıldız oldu.

Sarı lacivertli ekibi çalıştırdığı iki dönemde de şampiyonluk elde edemese de takıma kazandırdığı oyuncularla adından hala söz ettiriyor. Portekizli hoca takımda ısrar ettiği ve üzerinde durduğu tüm oyuncularda haklı çıktı. Verdiği kararlarla taraftarlar tarafından ilk etapta eleştirilse de zamanla Portekizli hocanın haklı olduğu tüm spor kamuoyu tarafından kabul gördü.

Pereira’nın Yolunu Açtığı 2 Genç Yetenek

Vitor Pereira’nın 2021’de devraldığı Fenerbahçe’deki ikinci sezonunda, kulüp kadrosundan bazı oyuncuları tamamen kendi kimliklerinden farklı pozisyonlara götürdü:

1- Bundan önce kariyerinin neredeyse tamamını hücum oyuncusu olarak geçiren Osayi-Samuel için çok dinamik bir sağ bek ve Ferdi Kadıoğlu‘ndan da hem Fenerbahçe için hem de milli takım için sol bek oluşturdu.

2- Türkiye’de çoğu kişinin adını bile bilmediği Kim Min Jae’yi Çin’den 3 milyon avroya transfer etmeyi başardı. Sonrasında ne mi oldu? Kim Min Jae sadece bir yıl sonra 18 milyon euro bedel ile Napoli’ye satıldı.

3- Miha Zajic’in potansiyeline inanarak otoritelerin Fenerbahçe’nin orta sahasında oynayamaz dediği Sloven futbolcuyu iki yönlü 8 numaraya çevirdi.

4- Çok istediği oyunculardan birisi olan Japon orta saha Hidemasa Morita transfer edilemeyince, Miguel Crespo’nun yerine geçmesi için ısrar etti. 1.5 milyon Euro’ya satın alınan Crespo, şu anda 8 milyon Euro değerinde.

5- Arda Güler, Muhammed Gümüşkaya gibi genç oyuncuların önünü açtı, yeteneklerine inandı. Adı geçen bu genç yıldızları hem Fenerbahçe’ye kazandırdı. Hem de dünya futboluna tanıttı.