Victor Nelsson Yapmış Olduğu Açıklamalar ile Herkesi Şaşırttı

Galatasaray’da durumu tartışılan isimlerden birisi de Victor Nelsson! Danimarkalı stoper, sezona iyi başladı. Teknik direktör Okan Buruk, Victor Nelsson’a sezonun ilk maçlarında ilk 11’de şans veriyordu. Ancak, bir süre sonra işler yolunda gitmedi. Danimarkalı stoper, kız arkadaşının hamile olması dolayısıyla yönetimden ve teknik direktör Okan Buruk’tan izin istedi. Birkaç maçta kadroda olmayan oyuncunun yerine stoperde Davinson Sanchez görev yaptı. Kolombiyalı stoper, ortaya koyduğu harika performans ile dikkatleri üzerine çekti.

Victor Nelsson, tüm sorunlarını hallettikten sonra yeniden takıma döndü. Ancak, karşısında eski Galatasaray’ı bulamadı. Davinson Sanchez – Abdülkerim Bardakçı ikilisi, Galatasaray’ın stoper tandemini oluşturuyordu.

25 Yaşındaki Oyuncu Yedek Kalmaktan Duyduğu Rahatsızlığı Dile Getirdi

Victor Nelsson, milli ara sırasında vermiş olduğu bir röportajda herkesi şaşırtacak türden açıklamalar yaptı. Manchester United maçına yedek kulübesinde başlamasından duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdi. Eylül ayındaki milli aradan sonra garip şeyler yaşadığından bahsetti.

Buna ek olarak, oynamamaya devam ettiği takdirde sarı kırmızılı takımdan ayrılacağını söyledi. Victor Nelsson’a söz konusu röportaj sırasında birtakım sorular yöneltildi. Bilhassa sözleşme yenilemediği için mi yedek kaldığı sorusu, deneyimli oyuncuyu biraz şaşırttı. Victor Nelsson, bu soruya net bir cevap vermekten kaçındı. Bilmediğini söyleyerek geçiştirdi. Zor bir dönemden geçtiğini ifade ederek kısa süre içerisinde geleceğine karar vereceğini belirtti. Galatasaray ile yeni sözleşme imzalama hususuna şu anlık soğuk baktığını da sözlerine ekledi.

Danimarkalı Oyuncu Bir Süredir Yedek Kalıyor

1998 doğumlu oyuncu, bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar altı maçta görev yaptı. Bu maçların dördüne ilk 11’de başlarken iki maçta oyuna sonradan girdi. Sahada 381 dakika kaldı. Buna ek olarak, UEFA Şampiyonlar Ligi eleme turunda beş maçta 450 dakika sahada kaldı. Ayrıca, Galatasaray’ın Kopenhag ve Manchester United ile oynadığı Şampiyonlar Ligi maçlarında 82 dakika süre aldığını söyleyebiliriz. Sonuç olarak, kendisi, şu ana kadar 13 maça çıktı. Sahada 913 dakika kaldı. 20 Eylül 2023 tarihinde oynanan Kopenhag maçına ilk 11’de başlayan 25 yaşındaki oyuncu, o tarihten bu yana yedek kulübesine hapsoldu.

Victor Nelsson Sözleşme Uzatmaya Yanaşmıyor

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Victor Nelsson, 2021 yılının Ağustos ayında Galatasaray’a transfer oldu. Sarı kırmızılı takım, bu transfer için oyuncunun eski kulübüne yedi milyon Euro ödemeyi taahhüt etti. Oyuncu ile de 30 Haziran 2026 tarihine kadar sürecek olan uzun bir sözleşme imzalandı. Victor Nelsson, takımın en az kazanan isimlerinden birisi! Galatasaray yönetimi, bu durumu da dikkate alarak oyuncu ile yeni bir sözleşme imzalamak istiyor. Victor Nelsson, menajeri aracılığıyla Galatasaray’dan yıllık en az iki milyon Euro istedi. Sarı kırmızılı kulüp oyuncunun bu isteğine olumlu bakmadı.