Unutulmaz 7 Numaralar

Unutulmaz 7 numaralı futbol oyuncuları denildiği zaman akla gelen ilk isim şüphesiz Cristiano Ronaldo olmaktadır. 7 numara her ne kadar futbol tarihinin son dönemlerinde Ronaldo ile özdeşleşmiş bir halde olsa da futbol tarihi süresince pek çok yıldızın formasında kendisine yer edinmiştir. 7 numaranın hakkını vererek futbol konusunda yetenekleri ile farklar ortaya koyan en iyi 7 numaralı futbolcular, özellikle kanat bölgesinde gerçekleştirdikleri performanslarıyla da fark yaratmayı başarmıştır. Şimdi de futbol tarihinin 7 numara ile özdeşleşmiş olan en unutulmaz futbolcularını inceleyelim.

İşte Unutulmaz 7 Numaralı Futbolcular

Luis Figo

En iyi 7 numaralı futbol oyuncuları arasında kendisinden sıklıkla söz ettiren Luis Figo, Real Madrid’in ünlü Los Galacticos yıldızlar geçidinin en başarılı oyuncularından birisi olmuştur. Portekizli tecrübeli yıldız oyuncu, sahip olduğu yetenekleri ile hemen hemen herkesi kendine hayran bırakırken, özel kadroda sergilediği performansla da futbol tarihinde fark yaratmayı başarmıştır. Ayrıca Portekiz A Milli Futbol Takımı için de unutulmaz oyunculardan biri olan Figo, kariyeri süresince pek çok büyük takımda forma giyme şansı elde etmiştir.

Cristiano Ronaldo

Futbol tarihinin en büyük yeteneklerinden biri olarak kabul gören Cristiano Ronaldo, şüphesiz ki 7 numaralı forma ile özdeşleşmiştir. Kariyeri süresince 7 numaralı formayı terleten başarılı yıldız oyuncu, bu forma numarası ile öylesine özdeşleşmiştir ki CR7 olarak futbol tarihine adını altın harfler ile yazdırmıştır. Cristiano Ronaldo; Manchester United, Real Madrid, Juventus ve Portekiz A Mili Futbol Takımında hep 7 numarayı formasında taşımıştır.

David Beckham

Manchester United ve Real Madrid efsanelerinden birisi olan yıldız oyuncu David Beckham da, açık ara en iyi 7 numaralı futbolcular arasında yerini edinmiştir. Eşi benzeri olmayan frikikleri ve uzun mesafeli pasları ile dikkatleri üzerine çeken İngiliz yıldız oyuncu, orta sahanın hemen her mevkiinde de görev alabiliyordu.

George Best

İngiliz futbolu için akıllara kazınan bir diğer yıldız isim George Best, saha içerisinde sergilediği performansı kadar saha dışı olaylarıyla da kendisinden söz ettirmiştir. Her ne kadar çalkantılı bir hayata sahip olmuş olsa da Best, 7 numarayı sırtından hiç çıkarmamış ve 7 numara ile özdeşleşmiştir.

Ricardo Quaresma

Bir dönem Beşiktaş’ta da forma giymiş olan Ricardo Quresma, 7 numaralı forma ile özdeşleşen bir başka Portekizli futbolcu olarak adını yazdırmıştır. Sahip olduğu üstün yeteneklerle Avrupa’nın pek çok üst düzey takımında forma giyme şansı bulan Portekizli yıldız, sırtından çıkarmadığı 7 numara ile, unutulmaz 7 numaralı futbolcular arasındaki yerini almıştır.

Unutulmaz 7 Numaralı Futbolcularda Bir Türk

Okan Buruk

Yapmış olduğumuz bu listede bizden de birisinin de olmasını istedik. Futbol tarihimize Okan Buruk da 7 numara ile damga vurmuş ve özdeşleşmiş bir oyuncu olarak kendisini gösteriyor.