‘’Ülkem Sistemli ve Planlı Bir Ülke’’

Antalyaspor ara transfer döneminde Japonya ligi takımı Vissel Kobe’den Lucas Podolski’yi transfer etmişti. Alman futbolcu Podolski pandemi sebebiyle lige verilen ara döneme kadar Antalyaspor forması ile başarılı bir futbol sergilemişti. Karantina döneminde telekonferans antrenman ile takımı ile çalışan Podolski tesislerde antrenmanlara başladı.

Ülkesi Almanya’da Bundesliga’da maçların başlamasına sevinen Podolski, Almanya’nın sistemli ve planlı ilerleyen bir ülke olduğunu belirtti. 34 yaşındaki futbolcu Almanya’nın bu özelliğinin pandemi sürecinin daha az kayıpla atlatmasını ve bunun sonucu olarak normal hayata dönüşün daha çabuk olduğunu anlattı. Podolski ülkesinde hükümet, devlet, spor ve futbol kurumlarının da iletişim ve uyum içinde çalıştıklarını da vurguladı.

’Futbol Temassız Mümkün Değil’’

Alman futbolcu Regnum Carya Otel’deki kamp programından sonra tesislerde antrenmanlara başladıklarını söyleyerek futbolu özlediğini belirtti. Corona virüsü tedbirleri kapsamında antrenmanlarda dikkatli olduklarını da anlatan Podolski futbolda temassız olmanın mümkün olmadığını da ifade etti. Podolski temas etmenin futbolun doğasında olduğuna da dikkat çekerek maçlarda temas etmemenin mümkün olmayacağını söyledi.

Lucas Podolski futbolu, maçları ve formasını özlediğini de belirterek 12 Haziran’ı heyecanla beklediğini sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar