Trabzonspor-Antalyaspor Maçı Berabere

08 Temmuz Çarşamba günü oynanan Trabzonspor-Antalyaspor maçı 2-2 beraber bitti. Trabzon’da oynanan ve berabere biten maç sonucunda Trabzonspor şampiyonluk yolunda yara almış oldu. Antalyaspor 8 önemli futbolcusunun olmadığı kadro ile oynadığı Trabzonspor deplasmanındaki bu beraberlik ile ligde 38 puanla 10. Sırada yer alıyor. Antalyaspor ligde başarılı maç performansını Trabzonspor karşısında da sürdürdü ve şampiyon aday Trabzonspor’a şampiyonluk yolunda engel oldu.

Maçın Golleri

7. dakikada Antalyaspor lehine verilen penaltı kararının ardından Ufuk Akyol 8. Dakikada penaltı golü attı. Bu gol ile Antalyaspor maçta 1-0 öne geçti. Antalyaspor’un maçtaki üstünlüğü 15. Dakikada sona erdi ve Trabzonsporlu Jose Sosa’nın penaltı golü ile bordo mavili takım beraberliği kazandı. 43. Dakikada Trabzonspor ikinci penaltı kazandı ve Jose Sosa’nın attığı penaltı golü Trabzonspor’a ikinci golü kazandırdı. Maçta ilk yarı Trabzonspor’un 2-1 galibiyeti ile sona erdi.

Maçta ikinci yarının 66. Dakikası Antalyasporlu Yekta’nın golü Trabzonspor’un maçta üstünlüğünü bitiren gol oldu. Yekta’nı attığı gol ile Antalyaspor maçta beraberliği yakaladı ve maç 2-2 berabere sona erdi.

Güncel Yazılar