Tamer Tuna’dan Online Antrenman Açıklamaları

11 Mart tarihinde corona virüsü covid-19 Türkiye’de de ortaya çıkması ile lig maçlarının önce seyircisiz oynanma kararı alınmış geçen hafta da lig maçları ertelenmişti. Lig maçlarının ertelenmesi ile Fraport TAV Antalyaspor futbolcularını 4 gün izin verdi ve izin bitiminden sonra covid-19 virüsünün ulaşmaması için online antrenmana başladı.

Antalyasporlu futbolcular teknik direktör Tamer Tuna ve kulübün teknik heyetinin hazırladığı antrenman programını evde yapmaya başladılar. Antalyasporlu futbolcular internet üzerinden online olarak toplu olarak antrenman yaptılar. Lig maçlarının ertelenmesi ve online antrenman ile ilgili olarak Antalyaspor’un teknik direktörü Tamer Tuna açıklamalarda bulundu.

Tamer Tuna Antalyaspor olarak başarılı bir sezon geçirdiklerini söyleyerek taraftarlardan ve maçlardan uzak kaldıkları için üzgün olduklarını ama covid-19’un yayılmaması için alınabilecek en doğru kararın liglerin ertelenmesi olduğunu söyledi.

‘’Uzaktan Eğitim Gibi Online Antrenman’’

Teknik direktör Tamer Tuna Antalyaspor futbolcularının yaptığı online antrenman ile ilgili de virüsün bulaşmaması için en güvenli yolun evden çıkmamak olduğunu hatırlatarak futbolcuların evden çıkmadan antrenman yapmaları için online antrenman başladıklarını söyledi. Tamer Tuna dijitalleşme çağı olan günümüzde eğitimde uzaktan eğitim olduğu gibi futbolda da online antrenmanın gözde olduğunu belirtti.