Tamer Tuna’dan Hollanda Ligi Yorumu

Süper ligin yükselen takımı Fraport TAV Antalyaspor ligin ikinci yarısında teknik direktör Tamer Tuna ile çalışmaya başlamış ve Tamer Tuna Antalya ekibini yükselen bir performansa çıkardı. Başarılı teknik adam covid 19 sebebiyle ertelenen ligin bitirilmesi ile ilgili olarak maçların oynanmasının doğru olduğunu ve ligin sahada bitirilmesi gerektiğini sıklıkla dile getiriyor.

Tamer Tuna sağlığın her zaman kendi için ve Antalyaspor için ilk öncelik olduğunu söyleyerek corona virüsü riskinin ortadan kalkması ile haziran ayının ikinci yarısında lig maçlarının başlamasının uygun olduğunu da ifade etti. Antalyaspor teknik direktörü Türkiye’de covid 19 mücadelesinin İtalya, İngiltere ve Amerika’daki gibi kötü olmadığını bunun sevindirici olduğunu vurgulayarak ligin başlamasının planlandığı haziran ayında durumun daha iyi olmasını umduğunu da söyledi.

‘’Hollanda’da Lig İptali Mantıklı’’

Tamer Tuna Hollanda’da ligin şampiyonsuz olarak iptal olduğunu da hatırlatarak Hollanda’da alınan bu kararın mantıklı olduğunu belirtti. Hollanda’da kardeşlerinin yaşadığını ve oradaki covid 19 mücadelesinin farklı olduğunu hayatının kaybedenlerin sayısının fazla olduğunu Hollanda’daki duruma göre ligin iptal edilmesinin doğru olduğunu savundu. Tamer Tuna’ya göre her ülkenin corona virüsü ile mücadelesi ve virüsten etkilenmesi farklı düzeyde olduğu için kendine özgü kararlar alınabilir.