Tamer Tuna’dan Futbol Kurulu Önerisi

Süper Ligdeki antalya temsilcisi Fraport TAV Antalyaspor lig maçlarının ertelendiği bu günlerde futbolcularını evde antrenman ve telekonferans antrenmana yönlendiriyor. Antalyaspor’un teknik direktörü Tamer Tuna’nın hazırladığı antrenman programına uygun olarak evde antrenman yapan futbolcular gün aşırı olarak da telekonferans ile takım olarak antrenman yapma fırsatı buluyorlar.

Antalyaspor’u ligin ikinci yarısından çalıştırmaya başlayan ve ikinci yarıda takımın yükselen bir performans sergilemesinde etkili olan Tamer Tuna Türkiye’de ve dünyada olağanüstü bir süreçten geçtiğini açıkladı. Tamer Tuna küresel salgın olan covid 19’ın Türkiye’de yayılmasının önlenmesi için ilk yapılan çalışmalardan olarak oluşturulan Bilim Kurulu gibi Futbol Kurulu’nun oluşturulmasının mantıklı olacağını söyledi.

‘’Önceliğimiz Sağlık’’

Antalyaspor’un teknik direktörü 100 yılda bir yaşanabilecek ve dünyayı etkisine alan salgın hastalıkla mücadele edilen bu günlerde futbolun da kulüplerin de zarar gördüğünü söyleyerek karşılaşılana finansal sorunların başta olduğunu da ifade etti. Her zaman önceliğin sağlık olduğunu da belirten Tamer Tuna sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan futbolcular, lig maçlarının başlama zamanı gibi sorunların görüşülüp çözüşebilmesi için Futbol Kurulu oluşturulmasının bu süreçte futbol kulüpleri için yararlı olacağını da sözlerine ekledi.