Tamer Tuna ‘’Öyle Bir Hırsım Yok’’

13 Haziran Cumartesi günü oynanan Beşiktaş-Antalyaspor maçı Antalya ekibinin 2-1 galibiyeti ile sonuçlanmıştı. Süper Ligin ikinci yarısında teknik direktör Tamer Tuna ile çalışmaya başlayan Antalyaspor yükselişe geçti. 8 maçtır yenilmeyen ve namağlup olan Antalyaspor Beşiktaş galibiyeti ile bu serisini 9 maça çıkardı. Antalyaspor’un deplasmanda aldığı bu galibiyet ile 9 maç yenilmezlik serisine ulaştı.

Teknik direktör Tamer Tuna Beşiktaş galibiyeti ile mutlu olduklarını ve aldıkları 3 puanın sevindirici olduğunu söyledi. Teknik adam maçta 35. Dakikaya kadar sahada kontrolün Antalyaspor’da olduğunu ve Beşiktaş’a top bırakmadıklarını ifade etti. Tamer Tuna Beşiktaş’a ya da Sergen Yalçın’a karşı kazanma hırsı gibi bir duygusu olmadığını önemli olanın Antalyaspor’un kazanması olduğunu da açıkladı.

4 Maç Sonra Galibiyet

Tamer Tuna’nın Beşiktaş’a karşı kazandığı bu galibiyetin ayrı bir anlamı da var. Tamer Tuna Göztepe teknik direktörü olduğu dönemde 4 defa karşılaştığı Beşiktaş ile sahadan yenilgi ile ayrılmıştı. Antalyaspor teknik direktörü siyah beyazlı takıma karşı şeytanın bacağını kırdı ve farklı takımda da olsa 4 maç sonra sahadan üstünlük ile ayrıldı.

Antalyaspor bu maç sonucu puanını 33 puana yükseltti ve ligde 10. Sıraya yükseldi.

Güncel Yazılar