Tamer Tuna ile Antalyaspor’un Yükselişi

Süper Lig 2019-2020 futbol sezonunda 30 puanla 11. Sırada yer alan Fraport TAV Antalyaspor ligde devre arasında teknik direktör Tamer Tuna ile yola devam kararı almıştı. Kırmızı beyazlı takım Tamer Tuna ile adeta küllerinden yeniden doğdu ligin ikinci yarısında başarılı bir performans yakaladı. Tamer Tuna Antalyaspor’u çalıştırmaya karar vermesinde Ali Şafak Öztürk ve ekibi ile çalışmanın kendisine iyi geleceğini düşünmesinin etkili olduğunu söyledi.

Antalyaspor’un teknik direktörü lig maçlarının haziran döneminde başlayıp 35 günlük süre ile temmuzda bitirilmesinin uygun bir takvim olduğunu vurgulayarak covid 19 riski oluşmadığı takdirde ligin bu takvime göre bitirilmesinin mantıklı olduğunu da savundu. Teknik adam Antalya’nın corona virüsünden korunmak için gerekli önlemleri aldığını ve Antalyasporlu futbolcuların da kendilerini izole bir yaşam ile virüse karşı koruduklarını da belirtti.

‘’Türkiye Kupası Antalyaspor’un’’

Tamer Tuna Ziraat Türkiye Kupası yarı finalde mücadele eden Antalyaspor’un final maçına adını yazdıracağını ve Türkiye Kupasının sahibinin bu sezon Antalyaspor olacağını sözlerine ekleyerek takım olarak bu kupayı istediklerini bu isteklerinin de gerçekleşeceğini söyledi.