Süper Lig’de Büyük Umutlarla Yer Alan Başarısız Futbolcular

Takımlar Transfer dönemlerinde kadrolarını güçlendirmek amacıyla birbirinden güçlü ve önemli hamleler yapmaya çalışsalar da bazen bu girişimlerin sonucu hüsran olabilmekte.

Üç Büyükler ’in Sonu Hüsran Transferleri

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi köklü futbol takımları da bazen transfer konularında yanılabilmektedirler. Yapmış oldukları başarısız 5 adet transferi sizler için derledik.

En Başarısız 5 Transfer

1. Fenerbahçe- Daniel Guzia (14 Milyon Avro)

‘’Gol makinası’’ adı ile transfer işlemi gerçekleştirilen fakat uzaktan yakından herhangi bir alakası bulunmayan İspanyol forvet, gol anlamında etkisizliğini daima korumuş olsa da Fenerbahçe’de oynamış olduğu ilk iki sezon boyunca en istikrarlı futbolcu olmuştur. La Liga gol kralı olması nedeniyle transfer edilen oyuncu gol atmanın dışında ilk 11’in değişmez bir ismi olmuştur. Bonservisi ise 14 milyon avrodur.

2. Fenerbahçe- Milos Krasic (7 Milyon Euro)

​CSKA Moskova forması ile Avrupa’da fırtına gibi esen Sırp kanat oyuncusu, Juventus’a kadar yükseliş yaşamıştı. Torino ekibinde hızlı bir düşüşe giren yıldız oyuncu, 2012 yılının yazında Fenerbahçe’ye transfer oldu. Sarı-lacivertli forma ile ciddi bir hayal kırıklığına sebep olan tecrübeli oyuncu, sadece 13 lig maçında forma giyebildi. Farklı takımlarca kiralanan Krasic, 2014-2015 sezonunun tamamını altyapıda geçirdi.

3. Galatasaray- Nordin Amrabat (8.6 Milyon Euro)

​Kariyeri süresince potansiyeline önemli yatırımlar yapılan Faslı oyuncu, ülkemizde ilk olarak Kayserispor’un formasını giyerek yolculuğuna başlamıştı. Performansıyla dikkatleri üzerine toplayan yıldız kanat oyuncusu, 2012 yılının yazında Galatasaray’a transfer oldu. İlk sezonunda elde edilen şampiyonlukta katkı sağlayan tecrübeli oyuncu, sonraki sezonlarda ise yabancı sınırının kurbanı oldu. Daha sonra Malaga’da önce kiralık olarak forma giyen Amrabat’ın, 3,5 milyon Euro’ya İspanyol takımına transferi gerçekleşti.

4. Beşiktaş- Matteo Ferrari (4.5 Milyon Euro)

​İtalyan futbolunun yıldız savunmacıları arasında kendisini gösteren Matteo Ferrari, Mustafa Denizli döneminde kapalı savunma anlayışında zaman zaman önemli işler yapmış olsa da sakatlıkları nedeniyle fazla bir hareketlilik gösteremedi. Bernd Schuster döneminde ise geride daha fazla açık bırakan Beşiktaş’ta hataları net bir şekilde ortaya çıkmıştı. Aynı sezon 4-2 sonuçla biten Fenerbahçe maçında Diego Lugano’ya attığı dirsekle Beşiktaş kariyerine adeta son verdi. Sözleşmesinde yer alan maddeye rağmen PAF takımına gönderilmesi ciddi bir tazminata sebep oldu. Zararı bir sonraki yönetime kadar sıçradı.

5. Galatasaray- Tarık Çamdal (4.75 Milyon Euro)

Eskişehirspor formasıyla çok dikkat çekici bir performans ortaya koyamamış olsa da hem milli takımda yer alması hem de ortaya çıkan yabancı sınırı nedeniyle büyük takımların ilgi gösterdiği isimlerden birisi olmuştu. Buna rağmen 2014 yazında son gün transferi olarak takıma katılan oyuncu, sarı-kırmızılı forma altında ciddi anlamda hayal kırıklığı yaşattı. Daha sonrasında neredeyse hiç tercih edilmeyen Çamdal, yeni sezon öncesinde de kadro dışı bırakıldı.