Süper Lig Öncesi Antalyaspor

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fraport TAV Antalyaspor ligin ilk haftasında Galatasaray ile karşılaşacak. Kırmızı beyazlı Antalya temsilcisi 2022 – 2023 sezonuna Galatasaray maçı ile başlayacak. Fraport TAV Antalyaspor 7 Ağustos Pazar günü oynayacağı sezonun ilk Süper Lig maçında Galatasaray ‘ı evinde ağırlayacak. 

Başkan’dan Açıklama

Fraport TAV Antalyaspor Basın sözcüsü Adnan Başkan geçen sezonu değerlendirirken yeni sezon ve transferler hakkında da beklentilerini dile getirdi. Geçtiğimiz sezonun Süper Lig‘in ikinci yarısında 16 maç süren yenilmezlik serisi yakaladıklarını hatırlatan Adnan Başkan ligin ikinci yarısı sadece 2 mağlubiyet aldıklarını ve 37 puan topladıklarını da sözlerine ekledi. Basın sözcüsü Başkan yeni sezon için bu performansı hem ilk yarı hem ikinci yarı gösterseler toplam 74 puan edeceğini ve bunun da Şampiyonlar Ligi demek olduğunu ifade etti. Bu açıklamarla Şampiyonlar Ligi ‘nin imkansız olmadığını hem taraftar hem de futbol camiasına gösterdiklerini belirtti. 

Antalyaspor Basın Sözcüsü Adnan Başkan takımın hazırlık süreci hakkında da konuştu. Yeni sezon hazırlıkları kapsamında 2 kamp dönemi geçirdiklerini Adnan Başkan Burdur ‘da gerçekleşen ilk kamp döneminin ardından Almanya ‘da iki ayrı şehirde son derece verimli geçen bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi. Antrenman ve hazırlık maçlarında takımı görme fırsatı bulduklarını ifade eden Adnan Başkan bu süreçte önemli olanın sakatlık yaşamamak olduğunun da üstünde durdu. Basın sözcüsü Adnan Başkan ‘ın açıklamalarına göre Fraport TAV Antalyaspor Sppr Toto Süper Lig ‘in ilk haftasına eksiksiz başlayacak. 

Antalyaspor  Yeni Sezonda Fark Yaratacaklar

Yeni sezonda Süper Lig ‘in ilk haftasında karşılaşacaklaro Galatasaray maçı için basın sözcüsü geçen sezonda da son maçı Galatasaray ile oynadıklarını ve berabere kaldıklarını hatırlattı. Adnan Başkan rakipleri yine Galatasaray olsa da bu kez galibiyet ile başlamayı planladıklarını söyledi. Doğukan Sinik ve Naldo dışında kemik kadroyu büyük ölçüde koruduklarını söyleyen basın sözcüsü Doğukan ve Naldo ‘nun yerini Larsson ve Ömer Toprak ile doldurduklarını düşündüğünü de sözlerine ekledi. Cemali Sertel,  Soner Aydoğdu ve Alperen Uysal takviyeleri ile de takımı daha güçlendirdiklerini belirtti. Bu sezon daha güçlü, daha inançlı ve daha tecrübeli olduklarını da ifade etti.

Basın Sözcüsü Adnan Başkan sadece saha içinde değil saha dışında da önemli farklar yarattıklarını bildirerek Kulüp Başkanı Aziz Çetin önderliğinde planlı ve istikrarlı şekilde ilerlediklerini söyledi. Genç teknik adam Nuri Şahin ve ekibi ile uyumlu bir çalışma içinde olduklarını ve vizyonlarının kesiştiklerini de söyledi. 

Geçen sezon taç antrenörü Thomas Gronnemark ile çalıştıklarını hatırlattı. Almanya kampında da  uyku koçu Nick Littleheyes oyuncular ve teknik ekiple hem bireysel hem toplu görüşmeler gerçekleştirmişti. Kampın son günlerinde ise liderlik ve bireysel performans uzmanı Dr Alan Watkins ile çalıştıklarını belirten Adnan Başkan bunun önemini uzun vadede daha iyi anlayacaklarını belirtti.