Sırbistan 2 – 0 Litvanya

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme maçlarında G grubunda yer alan Sırbistan ile Litvanya ilk maçta karşı karşıya geldi.

Karşılaşma sonunda ev sahibi takım Sırbistan kadro kalitesi ile rakibi Litvanya karşısında buldukları goller ile sahadan 2 – 0’ lık skor ile galip olarak ayrılan taraf oldular.

Ev sahibi takım Sırbistan’ a galibiyeti getiren golleri ilk yarıda önce sahneyi 16’ dakikada tecrübeli isim D. Tadić açarak takımını 1 – 0 öne geçirdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında ise Sırbistan’ da bu kez sahneye 63’ dakikada ilk golün sahibi D. Tadić’ in pasında D. Vlahović takımının ikinci golünü kaydederek karşılaşmada son sözü söyledi.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerine 3 puan ile başlayan Sırbistan G Grubunun da favori takımı durumundalar. Sırbistan G Grubun da ikinci maçında ise komşusu Karadağ ile karşı karşıya gelirken, Litvanya ise haftayı bay olarak geçecek.

Sırbistan 3 Puanı 2 Gol İle Aldı

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Sırbistan ilk maçında zayıf rakibi karşısında 2 – 0 ‘ lık skor ile galip olarak ayrılmayı başardılar.

Ev sahibi Sırbistan G grubunun da favori takımı kendi sahasında ki ilk maçta takımın teknik patronu olan Dragan Stojković sahaya 3 – 4 – 2 – 1 dizilişi ile çıkarken ilk 11’ de ise.  V. Milinkovic – Savic, S. Pavlović, S. Eraković, N. Gudelj, D. Tadić, A. Živković, M. Grujić, F. Kostić, D. Vlahović, S. Lukic ve A. Mitrovic ile çıktı.

Konuk takım Litvanya’da ise takımın teknik patronu Edgaras Jankauskas 4 – 1 – 4 – 1 ile takımını sahaya dizerken ilk 11’ de ise. Dziugas Bartkus, Markas Beneta, Edvinas Girdvainis, Kipras Kazukolovas, Justas Lasickas, Eligijus Jankauskas, Fedor Chernykh, Gvidas Gineitis, Domantas Simkus, Paulius Golubickas ve Gytis Paulauskas ilk 11’ i ile sahada yer aldı.

Karşılaşmada üstün olan taraf ev sahibi takım Sırbistan oldu. İkili mücadeleler de rakibine göre orta sahada zayıf kalasa da daha yetenekli ayaklara sahip oldukları için bunu kolay telefi ede bildiler.

Hücum da hiç acele etmeden rakip yarı sahada doğru pas oyunu ile kaleye giden Sırbistan tarafı desteği ile de ilk maçta galibiyeti aldılar.

Sırbistan karşılaşmanın sonun da rakip kaleye 15 sut çıkarırken konuk takım Litvanya ise 6 şut çıkara bildiler.

İlk maçında 3 puan ile ayrılan Sırbistan için G grubu olukça kolay geçecek gibi görünüyor.

Sırbistan G Grubunun Favori Takımı

Sırbistan G Grubunda Karadağ, Macaristan, Litvanya ve Bulgaristan ile mücadele edeceği 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemlerinde grubunu lider olarak bitirmesi beklenen takım tabi ki Sırbistan.

Grubun da rakiplerine oran ile en iyi kadroya sahip olan Sırbistan sürpriz yapmaz ise 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasın’ da Almanya ‘da olacaklardır.