Podolski’ye Arjantin Radarı

Antalyaspor’a devre arasında Japonya ligi takımı Vissel Kobe’den gelen Alman futbolcu Lucas Podolski transfer haberleri ile gündeme geliyor. Ligin ikinci yarısında Antalyaspor forması ile çıktığı maçlarda başarılı bir performans çizen Alman futbolcunun Arjantin takımı Boca Juniors ile görüştüğü iddia edildi. Antalyaspor taraftarları ve futbolseverler tarafından sevilen Podolski Türkiye’ye yabancı bir futbolcu değildi. Geçmiş sezonda Galatasaray’da forma giyen 34 yaşındaki futbolcuyu Antalyaspor kulübü bırakmak istemiyor.

Podolski’nin Boca Juniors ile görüştüğü konusunda Alman futbolcudan bir açıklama gelmezken takım arkadaşı Gustavo Blanco bu haberi doğruladı. Antalyaspor’da forma giyen Arjantinli futbolcu Gustavo Blanco Podolski’nin Boca Juniors’un kendisini transfer etmek istediği haberini doğruladığını belirtti. Gustavo Blanco takım arkadaşına Arjantin ve Buenos Aires’in güzelliklerini de anlattığını sözlerine ekledi.

1,5 Milyon Euro Bonservis

Antalyaspor Kulübü ise Podolski’nin takımdan ayrılmasına sıcak bakmıyor. Alman futbolcunun kırmızı beyazlı kulüp ile 1 sene daha sözleşmesi bulunuyor. Antalyaspor yönetimi ise Podolski’nin bonservis ücretini belirledi. Süper Ligin Antalya temsilcisi Podolski’nin takımdan ayrılması halinde minimum 1,5 milyon Euro bonservis talebinde bulunacağı öğrenildi. Antalyaspor’un yüksek bonservis ücreti ile Podolski’yi takımda tutmayı düşündüğü tahmin ediliyor.

Güncel Yazılar