Podolski’den Anlamlı Davranış

Antalyaspor’un ara transfer döneminde kadrosuna dahil ettiği Lucas Podolski küresel salgın corona virüsü sebebiyle olağanüstü zamanların yaşandığı şu dönemde örnek bir davranış sergiledi. Podolski corona virüsü sebebiyle futbol kulüplerinin de finansal olarak zor durumda olduğunu vurgulayarak maaşında indirim yapılabileceğini söyledi.

Corona virüsü tüm dünya ülkelerinde ve Türkiye’de durdurulamayan bir hızla yayılmaya devam ediyor ve virüsü her gün binlerce kişinin hayatını kaybetmesine de yol açıyor. Corona virüsünün yayılmaması ile ilgili alınan önlemler kapsamında virüsün olduğu ülkelerde ve ülkemizde de lig maçları ertelenmişti. Lig maçlarının ne zaman başlayacağının belli olmamasının da yarattığı belirsizlikle futbol kulüpleri de önümüzdeki dönemde finansal olarak sıkıntı yaşayacaklar gibi görünüyor.

Avrupa’daki Futbolcuların da Ücretlerinde İndirim

Antalyasporlu futbolcu Podolski de bu zor günlerde hem kulübünü hem de futbol dünyasını zor durumda bırakmamak için aldığı maaşta indirim yapabileceğini belirtti. Podolski ligin ikinci yarısında giymeye başladığı Antalyaspor forması ile başarılı bir performans sergilemesinin yanında renkli ve eğlenceli kişiliği ile de dikkat çekiyor.

Corona virüsünün etkisini en çok gösterdiği ve en çok can kaybının yaşandığı İtalya’da da Serie A futbol liginde de maçlar ertelenmişti. İtalya’daki futbol kulüplerindeki bazı futbolcular da maaşlarında ve ücretlerinde indirime gitmişlerdi.