Podolski Türk Futbolu Hakkında Konuştu

Antalyaspor Süper Lig devre arasında teknik direktör Tamer Tuna ile çalışmaya başladı ve ligin ikinci arasında başarılı bir performans göstererek yükselişe geçti. Antalya temsilcisi takımın bu yükselen performansında devre arasında yaptığı nokta atışı transferlerinin de katkısı çok fazlaydı. Bu transferlerinden biri de Japonya Ligi takımlarından Vissel Kobe’den transfer olan Lucas Podolski oldu.

Podolski oynadığı maçlarda takımına galibiyet getiren golleri atarken gol asistlerinde de etkili oldu. Alman futbolcu lige verilen corona virüsü arasında Türk futbolu ve Antalyaspor ile ilgili açıklamalar yaptı. Podolski geçmişte Galatasaray’da forma giymiş ve bu sebeple Türkiye’ye Türk futbol severlere yabancı değildi.

‘’Almanya ve İngiltere Örnek Alınabilir’’

Podolski Türkiye’de futbolun çok sevildiğini ve futbolun 1 numaralı spor olduğunu söylerken Antalyaspor’da olduğu için de mutlu olduğunu sözlerine ekledi. Alman futbolcu Türk futbolu için ciddi bir soruna dikkat çekerek altyapı takımlarına ve alt yapı futbolcuları ile genç futbolculara gereken önemin verilmediğini belirtti. Türkiye’de transferlere ve özellikle yabancı futbolcu transferlerine büyük paralar harcandığını vurgulayan Podolski futbolda amacın bu olmamasını söyledi.

Almanya ve İngiltere’nin alt yapı ve futbol akademisi yönünden başarılı çalışmaları olduğunu da söyleyen Antalyasporlu futbolcu Türkiye’nin bu iki ülkeden destek alıp alt yapı ve futbol akademisi yönünden adımlar atılabileceğini sözlerine ekledi.