Nuri Şahin’den Samimi Açıklamalar

Sezonun ikinci yarısında şahane bir performans sergileyen Antalyaspor’un teknik direktörü Nuri Şahin, futbolcu kimliğinde gösterdiği başarılar, gurbetçi bir oyuncu olmasına rağmen Türk Milli Takımı’nda oynaması gibi pek çok sebepten oldukça sevilen bir isimdi. Futbol kariyeri boyunca en üst düzey takımlarda forma giydikten sonra bir anda kendisini teknik direktör olarak bulan genç futbol adamının geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalın yaptığı açıklamalar da oldukça samimi bulundu.

Danışman Klopp

Bu sezon Süper Lig’de çok başarılı bir performans sergileyen Antalyaspor, bugünlere gelene kadar sezon içerisinde de oldukça çile çekmişti.

Kırmızı Beyazlı takım bir dönem küme düşme hattına kadar gerilemiş ve bu durum çok radikal bir kararla takımın başına getirilen Nuri Şahin’in sorgulanmasına neden olmuştu. Bununla birlikte Antalyaspor’un genç teknik direktörünün geçen gün yaptığı açıklamalardan anlaşılana göre bu sorgulamayı yapan tek taraf Antalyaspor taraftarı da değilmiş.

Nuri Şahin’in uzun süreler birlikte çalıştığı efsanevi teknik direktör Jürgen Klopp de eski öğrencisinin bir dönem yaşadığı sıkıntılara kayıtsız kalamamış ve ona emin olup olmadığını sormuş. Bununla birlikte Şahin, eski hocasının kendi kariyerinde en etkili insanlardan biri olduğunu ve teknik direktörlük kararını almadan önce de en çok ona danıştığını ifade etti.

Altay maçını kazandıktan sonra da Alman teknik adamın kendisiyle iletişime geçtiğini ve maçın skorunu gönderip beğendiğini ifade eden kelimeler kullandığını belirten Nuri Şahin, Jürgen Klopp’un kendisi için çok değerli bir insan olduğunu dile getirdi.

Milli Takım İtirafı

Öte yandan Nuri Şahin’in futbolculuk kariyerinde önemli eksilerden birisi de Milli Takım performansı olarak görülüyordu. Bir grup taraftar gurbetçi ve üst düzey bir oyuncu olmasına rağmen Türkiye Milli Takımı’nı seçtiği için Nuri’yi öne çıkartıyor bir grup taraftar da kulüp düzeyinde şahane işler çıkartan oyuncunun Milli Takım’da gösterdiği performansı yerden yere vuruyordu.

Tüm bu tartışmaların altında kalan Nuri Şahin, televizyon kanalına yaptığı açıklamalarda bu konuyla alakalı olarak da önemli bir itirafta bulundu.

Genç teknik adam, gurbetçilerin şu an Almanya’yı seçiyor olmasında kendisinin de olumsuz bir etkisinin olabileceğini, zira Alman Milli Takımı’nı seçen Mesut Özil’in kariyeri ve kendisinin Milli Takım kariyeri arasında farklar olduğunu dile getirdi.

Kendisinin Milli Takım kariyerinin hiçbir zaman istediği düzeyde gitmediğini ifade eden potansiyelli teknik adam bu bağlamda önemli ve tartışma yaratacak bir ifade de bulundu. Milli Takım bazında hangi ülkeyi seçeceğini tartışmanın kendisi için söz konusu olmadığını ve bu duruma Türk olmak ya da olmamak gözüyle baktığını belirten Şahin’in bu açıklamaları futbol kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.

Tüm bunlarla birlikte genç teknik adam oldukça potansiyelli bir hoca olarak görülüyor ve kendisinden beklentilerin çok yüksek olduğunu da belirtmek gerekiyor.