N’Dinga’nın Tamer Tuna Tercihi

N’Dinga’nın Tamer Tuna Tercihi

Covid 19 sebebiyle ertelenen Süper Lig maçlarının haziran ayının ikinci yarısında başlayabileceğinin açıklanması ile Antayaspor takımı Regnum Carya Otel’de kamp hazırlıklarına başladı. Lig maçlarının ertelenmesi ile Antalyasporlu futbolcular teknik direktör Tamer Tuna’nın hazırladığı antrenman programını telekonferans ve evde antrenman ile yapıyorlardı. Kırmızı beyazlı kulüp futbolcularına kamp için otele giriş yapmadan önce covid 19 testi yaptıracaklar ve test sonuçlarına göre kamp başlayacak. Antalyaspor’da iki futbolcu Charles Brezilya’da ve Bahadır Öztürk İsveç’de olduğu için kampa katılamayacaklar.

Ara transfer döneminde Antalya ekibinin transfer ettiği Kongolu futbolcu Delvin N’dinga transferde Antalyaspor’u tercih etmesinde Tamer Tuna’nın etkisinin yüksek olduğunu açıkladı.

‘’Antalyaspor’u Tercih Ettim’’

N’Dinga daha önce Sivasspor’da olduğu dönemde beraber çalıştığı Tamer Tuna’nın Antalyaspor’u çalıştırmasının kırmızı beyazlı kulübü tercih etmesinin en büyük nedeni olduğunu ve Tamer tuna ile çalışmanın ayrıcalıklı olduğunu anlattı. Kongolu futbolcu kendisine Ankaragücü ve Sivasspor’dan da transfer teklifi geldiğini Antalyaspor’da oynamak istediğini ve Antalyaspor’da Tamer Tuna olduğu için bu takımda olduğunu ifade etti. N’Dinga Antalyaspor’da oynadığı ve Tamer Tuna’nın takımında olduğu için mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.