Nazım Sangare Bundesliga Yolunda

Süper Ligin Antalya temsilcisi Fraport TAV Antalyaspor futbolcusu Nazım Sangare’nin sözleşmesi 31 Mayıs 2020’de bitiyor ve Almanya doğumlu Türk futbolcuya transfer teklifleri gelmeye başladı. Antalyaspor forması ile 2 senedir başarılı bir performans sergileyen futbolcuyu sezon sonunda Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin transfer etmek istediği iddia ediliyor.

Türk futbolunda 3 büyüklerin transfer listesinde olan Nazım Sangare Alman Ligi Bundesliga takımlarının da radarına girdi. Bundesliga Liginden iki takımın başarılı futbolcuyu renklerine bağlamak istediği öğrenildi. Almanya ligindeki iki takımın da Nazım Sangare’yi transfer etmek için futbolcuya teklifte bulundukları ve 25 yaşındaki Antalyasporlu futbolcunun da bu teklifi düşündüğü açıklandı. 2017 yılında Almanya takımı Osnabrück’den Antalyaspor’a transfer olan Nazım Sangare’nin Almanya doğumlu olması da Bundesliga transferini düşünmesinde etkilidir.

Bundesliga’ya Sıcak Bakıyor

Nazım Sangare kendisine transfer haberleri sorulduğunda sezon sonunda iyi bir teklif Antalyaspor’dan ayrılabileceğini belirtmişti. Genç futbolcu Bundesliga’dan gelen tekliflere sıcak bakıyor ve Alman liginde oynamaya yeşil ışık yaktığı bilgisi alındı. Nazım Sangare’nin menajerinin Bundesliga’dan gelen teklif ile ilgili olarak Antalyaspor Kulübü ile görüştüğü ve şartlarda anlaşılırsa başarılı futbolcunun sezon sonunda ayrılacağını kulübe ilettiği bildirildi.