Mukairu Antalyaspor’dan Ayrılabilir

Antalyaspor, ara transfer döneminde birçok büyük takımın peşinde koşturduğu Fernando Lucas Martins’i kadrosuna katarak sükseli bir transfer yapmıştı. Ara transfer döneminde zayıf olan kadrosunu güçlendirmek için çalışmalarına devam eden Kırmızı Beyazlılarda, aynı zamanda kadrodaki bazı isimlerle yolların ayrılması planlanıyor. Antalyaspor’un hücum gücünün büyük bir bölümünü oluşturan ve Fenerbahçe maçında oynamamasıyla birlikte daha da merak edilen Paul Mukairu ile ilgili basına yansıyan haberler, Antalyaspor’un Nijeryalı oyuncuyla vedalaşmaya hazırlandığı yönünde.

Mukairu İngiltere Yolcusu

Bu sezon Nuri Şahin yönetiminde Süper Lig’in dikkat çeken takımlarından birisi haline gelen ancak oyunun karşılığını alamayan Antalyaspor, kadrosunda değişikliklere gitmeye devam ediyor.

Uzun bir süreden beri Beşiktaş ve Galatasaray gibi büyük takımların peşinden koşturduğu Fernando Lucas Martins’i kadrosuna katarak oldukça dikkat çekici bir işe imza atmıştı.

Geçtiğimiz günlerde kadrosuna kattığı Admir Mehmedi’yi Fenerbahçe karşısında da değerlendiren Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin’in, Paul Mukairu’yu oynatmaması ise dikkat çekmişti.

Antalyaspor altyapısına transfer edilen ve 2019/2020 sezonunda A Takıma yükselen Paul Mukairu, Antalyaspor’un hücum anlamında önemli silahlarından birisi haline gelmiş ve geçtiğimiz sezon da Belçika’nın ileri gelen temsilcisi Anderlecht’e kiralanmıştı.

Bu sezon Antalyaspor formasıyla birlikte sahaya çıktığı 17 Süper Lig maçında 3 gol atmayı başaran Paul Mukairu’nun Fenerbahçe karşısında forma giymemesinin sebebi ise İngiltere’nin köklü kulüplerinden Nottingham Forest ile anlaşmak üzere olması olduğu ifade ediliyor.

Nottingham Forest’ın çok beğendiği Mukairu’yu kadrosuna katmak için büyük bir aşama kaydettiği ve transferin neredeyse tamamlanmak üzere olduğu belirtilirken, ara transfer dönemi kapanmadan önce Mukairu’nun İngiltere’ye yolcu olması bekleniyor.

Antalyaspor 2 Önemli Transfer Yaptı

Ligin en zayıf kadrolarından birisi kuşkusuz Antalyaspor kadrosu. Oldukça dengesiz ve zayıf bir kadrosu olmasına rağmen birçok oyuncudan üstüm verim almayı başaran Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin’in bu bağlamda takdir edilmesi gerekiyor.

Antalyaspor, oyuncusuyken takımın başına geçirecek kadar güvendiği Nuri Şahin’in raporları doğrultusunda kadrosunu güçlendirmeye devam ederken iki önemli de transfere imza attı.

Admir Mehmedi’nin Fenerbahçe karşısında kötü bir futbol oynayan takımda kısa bir süre önce katılmış olmasına rağmen fark yarattığı görülürken, Lucas Martins’in de çok önemli bir kariyer ve kalite olduğunu ifade etmek gerekir.

İki oyuncunun da en azından şu anlık fizik kalite konusunda problemler yaşayacağını tahmin etmek güç değil ancak basında yer alan haberler iki oyuncunun da fiziksel olarak kendisine dikkat eden oyuncular olduğuna dair ifadeler içeriyor.

Antalyaspor’un Mukairu ile yollarını ayırması durumunda kadrosuna bir başka hücumcuyu katıp katmayacağını kestirebilmek güç ancak en azından bu sezonu tamamlayana kadar kadrosunu mümkün mertebe alternatifle ve kaliteyle zenginleştirmeli.

Kırmızı Beyazlılar, ligin 22’inci haftasında Çaykur Rizespor karşısında oynayacağı maçta Nuri Şahin’in görev vermesi durumunda hem Lucas Martins’ten hem de Mehmedi’den faydalanabilir.