Kara Kartal ’a Bir Transfer Daha

Siyah – beyazlı İstanbul devinde bir transfer haberi geliyor. Christian Fassnacht Kara Kartal ‘a müjdeyi verdi. Şampiyonluk parolası ile Spor Toto Süper Lig ‘e başlayan siyah – beyazlı İstanbul ekibi uzun süredir listesinden olan ancak bonservis bedeli konusunda kulübü Young Boys ile bir türlü anlaşma sağlayamadığı Christian Fassnacht ‘la ilgili olumlu gelişmeler yaşadı. İsviçre ekibi Young Boys milli sağ kanat oyuncusu Christian Fassnacht için 4 Milyon Euro değerinde bonservis talep edince siyah – beyazlı Beşiktaş listesindeki diğer adaylara yönelmişti. Ancak 2022 yaz transfer döneminin sonlanmasına sayılı günler kala Kara Kartal ‘a müjde geldi.

kara kartal

İsviçre Basını Müjdeyi Verdi

İsviçre ‘nin günlük gazetelerinden 20 min ‘in haberine göre BSC Young Boys 28 yaşındaki milli sağ kanat oyuncusu Christian Fassnacht ‘ın lisansını iptal etti. İsviçre basınında yer alan bu habere göre tecrübeli kanat oyuncusu Christian Fassnacht ‘ın takımdan ayrılması bekleniyor. Ağustos ayının başında sakatlık geçiren Christian Fassnacht için İsviçre kulübü Young Boys, tecrübeli kanat oyuncusunun diz sakatlığı yaşadığını ve 1 ay yeşil sahadan uzak kalacağını halka duyurmuştu. Christian Fassnacht bu sezon takımı Young Boys ile 4 maça çıkabildi.

İki kulübün önceki görüşmelerinde İsviçre ekibinin 4 Milyon Euro talep etmesi ve siyah – beyazlı Beşiktaş ‘ın maksimum 2 .5 Milyon Euro ‘ya çıkması anlaşmanın sağlanamamasındaki en önemli unsur olmuştu. Ancak İsviçre basınının duyurduğu bu son gelişme siyah – beyazlı temsilcimizin elini güçlendiren bir avantaj oldu.

Siyah – beyazlı İstanbul ekibimiz de haber sonrası hiç vakit kaybetmeden kolları sıvadı. İsmi Beşiktaş ‘la anılan tecrübeli kanat oyuncusu Türkiye ‘ye geldi, İstanbul ‘u gezdi ve siyah – beyazlı kulüp yöneticileriyle görüşme gerçekleştirdi. Ve alınan bilgiler doğrultusunda Christian Fassnacht da siyah – beyazlı Beşiktaş ile anlaşmaya sıcak bakıyor.

Chrıstıan Fassnacht’ın İstatistikleri

Bir süredir adı Kara Kartal ile anılan ve siyah – beyazlı ekip ile yakında imzaları atması beklenen tecrübeli sağ kanat oyuncusu Christian Fassnacht bu sezon takımı Young Boys ile 4 maça çıkabildi. Tecrübeli oyuncu çıktığı 4 maçta 2 gol ve 1 asist istatistiği ile oynadı. Christian Fassnacht geçtiğimiz sezon da 28 maçta 12 gol 4 asist kaydetmişti. Önceki 5 sezonda da Young Boys forması giyen tecrübeli sağ kanat İsviçre ekibi ile çıktığı 218 maçta toplam 66 gol ve 27 asiste imza attı. Daha önce de yine İsviçre ekiplerinden Winterthur (Challenge Lig) ve Thun /Süper Lig) forması giyen Christian Fassnacht 2018 ‘den beri kadrosunda yer aldığı İsviçre milli takımıyla 13 maça çıktı ve toplamda 3 gol kaydetti. Esas pozisyonu sağ kanat olan tecrübeli oyuncu gerektiğinde sol kanat ve 10 numara olarak da görev alabiliyor.