Gustavo Blanco’dan Antalyaspor Açıklamaları

Fraport TAV Antalyaspor’un Ukrayna ligi takımı Shaktar Donetsk’den transfer ettiği Gustavo Blanco Leschuk Antalyaspor ile ilgili açıklamalarda bulundu. Arjantinli futbolcu sezon başında Antalyaspor kadrosuna dahil olmuştu ve başarılı bir futbol sergiliyor. Arjantin basınına röportaj veren Gustavo Blanco kırmızı beyazlı ekibi Arjantin futbol kulübü Lanus’a benzettiğini söyleyerek takımının yükselen performansta bir takım olduğunu ifade etti.

Antalyaspor’a transfer olduğunda ilk 11’de forma giyme şansı olduğunu söyleyen Gustavo Blanco fakat sonraki süreçte takımda teknik direktör değişikliği olduğunu ve bu sebeple geri plana düştüğünü söyledi. 27 yaşındaki futbolcu ilk 11’de forma giymek için kendini göstermesi gerektiğini ve bu nedenle çok çalıştığını da vurgulayarak Antalyaspor’un Podolski, Obi Mikel, Falcao gibi başarılı futbolcuları olan bir takım olduğunu da belirtti.

’Antalya’da Covid 19 Vakası Az’’

Arjantinli futbolcu covid 19 küresel salgını ile ilgili olarak Türkiye’de Avrupa ülkeleri ve Amerika’daki kadar yüksek ölüm vakalarının yaşanmadığını, önlemler alındığını ifade etti. Gustavo Blanco Antalya’da da corona virüsü vakasının Ankara ve İstanbul gibi illerdeki vaka sayısına göre az olduğunu bunun da kendileri için avantaj olduğunu sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar