Galatasaray’da Beklenen Ayrılık

Sarı kırmızılı ekipte her an takımdan gidebileceği düşünülen Victor Nelsson yerine yeni bir isim gündemde. İspanya La Liga ekiplerinden Sevilla daha önce sarı kırmızılı temsilcimizin geçtiğimiz sezon en önemli isimlerinden olan Marcao ‘yu kadrosuna katmıştı. İspanyol kulüp Marcao sorasında gözlerini Danimarkalı stoper Victor Nelsson ‘a çevirmişti. Sevilla, Danimarkalı isim için 12 Milyon Euro net bonuslarla birlikte 15 Milyon Euro teklif götürmüştü. Ancak Nelsson için 20 Milyon Euro ‘nun altında bir fiyatı kabul etmeyeceğini belirten Galatasaray bu teklifi reddetmişti. Talipleri artan ve takımdan ayrılmayı kendi de isteyen Danimarkalı stoper yerine alınabilecek isimlerin listesi de büyük ölçüde belirlenmişti. Nelsson ‘un gitmesi durumunda iki stoper takviyesi planlayan Galatasaray ‘da öne çıkan isim Andreas Hanche – Olsen oldu. Olsen ile prensipte anlaşıldığı bildirildi. Sarı kırmızılı temsilcimiz bir yandan Sassuolo ‘dan Kaan Ayhan ‘ı almak konusunda da ısrarcı.

Nelsson Alternatifleri

İspanya temsilcisi Sevilla Marcao transferi ardından Nelsson için de Galatasaray ‘ın kapısını aşındırmaya başlamıştı. Ancak Galatasaray oyuncu için serbest kalma bedeli olan 25 Milyon Euro istediğini pazarlıklarda 20 Milyon Euro ‘nun altına düşmeyeceğini ısrarla belirtmişti. Şartları zorlayan Sevilla son olarak 14 + 4 Milyon Euro teklifte bulunmuş ancak Galatasaray bu teklife de pek sıcak bakmamıştı. Son olarak Sevilla ‘ya Premier Lig ‘den rakip çıktı. İtalya basınında yer alan habere göre İngiltere Premier Lig takımlarından Everton da 23 yaşındaki stopere talip oldu. Ekonomik olarak da Sevilla ‘dan daha üstün olan İngiltere temsilcisi Galatasaray ‘ın beklentilerini karşılama konusunda daha avantajlı. Geçtiğimiz sezon sarı kırmzılı ekiple 48 maça çıkan 23 yaşındaki stoper 1 de gol atmıştı. Danimarka kulübü Kopenhag ‘dan 7 Milyon Euro ‘ya transfer edilen Nelsson yaşına rağmen çok önemli bir performans sergiledi ve sakinliği ile de dikkat çekti. Sakinliğinin yanında kendini geliştirme konusunda da hırslı olan Nelsson da hayalleri doğrultusunda ve kariyeri için takımdan ayrılmak istediğini sarı kırmızılı yönetime bildirmişti. 

Galatasaray’ın B Planı

Galatasaray kadrosu için önemli bir isim olan Victor Nelsson ‘ın olası ayrılığı sonrasında sarı kırmızılı kulübün iki transfer yapması planlanıyor. Kaan Ayhan ‘ı bırakmayan İtalya temsilcisi Sassuolo ‘ya yeni bir teklifle gitmeye hazırlanan sarı kırmızılılar Andreas Hanche – Olsen ile de büyük ölçüde anlaştı. Galatasaray ‘ın son transferlerinden Midtsjö ile aynı menajerlik şirketinde olan ve prensipte anlaşılan tecrübeli isim Olsen ‘in yakın zamanda imzayı atması bekleniyor. Galatasaray ‘ın 25 yaşındaki stopere 700 Bin Euro maaş vereceği konuşuluyor. Oyuncunun kulübü Gent ‘e ödenecek bonservis bedelinin de 1.5 Milyon Euro olduğu belirtildi. Geçtiğimiz sezon takımı Gent ile 33 maça çıkan stoper 1 gol 1 asistlik performans sergilemişti.