Galatasaray Bünyamin Balcı’yı Kadrosuna Katmak İstiyor

Sarı kırmızılı takım Galatasaray, transfer döneminin son günlerinde bir şeyler yapmak adına çabalıyor. Başkanvekili Erden Timur, transferi bitirdiklerini söylese de gündemde bazı isimlerin olduğu ve bu isimler için uğraşıldığı biliniyor.

Galatasaray, iyi bir yerli orta saha oyuncusunu kadrosuna katmak adına uğraşıyor. Borussia Dortmund, Salih Özcan’ı bırakmak istemiyor. 25 yaşındaki oyuncu da Türkiye’ye gelmeyi düşünmüyor. West Brom forması giyen Okay Yokuşlu, Galatasaray’ın gündemine gelen son isim oldu. 29 yaşındaki oyuncu, Galatasaray’a gelmeyi çok istiyor. Kulüplerin anlaşmasını bekliyor. Eyüp Aydın transferinde somut bir gelişme yaşanmadı. Galatasaray, yerli orta saha oyuncusunun yanı sıra kadrosunu bir de yerli sağ bek ile güçlendirmek istiyor. Gündemdeki isim Bünyamin Balcı!

Antalyaspor Oyuncu İçin Galatasaray’dan Üç Milyon Euro İstiyor

Süper Lig’i yakından takip edenlerin bildiği üzere Bünyamin Balcı, güncel tarih itibariyle, Antalyaspor’da top koşturuyor. 23 yaşındaki oyuncunun kulübüyle olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek. Güncel Transfermarkt değeri dört milyon Euro olan oyuncu, kulüpler anlaştığı takdirde Galatasaray’da oynamaya sıcak bakıyor. Bu transferin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini kısa süre içerisinde öğreneceğiz.

Antalyaspor, Galatasaray’ın Bünyamin Balcı ile ilgilendiğinin farkında! Akdeniz temsilcisi, oyuncu için Galatasaray’dan üç milyon Euro bonservis talep ediyor. Sarı kırmızılı takımın bu parayı vermeye yanaşmadığını söylemek gerekir. Antalyaspor indirim yaptığı takdirde bu transferin gerçekleşme ihtimali mevcut!

Bünyamin Balcı Kimdir?

31 Mayıs 2000 tarihinde Samsun’da dünyaya gelmiştir. 1.73 boyundadır. Sağ bek, ön libero ve orta saha sağ pozisyonlarında forma giyebilen bir isimdir. Bünyamin Balcı, futbola 2011 yılında Antalyagücü Spor’da başladı. 2012 yılında Antalyaspor altyapısına transfer oldu. 2019 – 2020 sezonunda A takıma yükseldi.

23 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz sezon Antalyaspor forması ile Süper Lig’de toplam 34 maçta görev yaptı. Söz konusu maçların 32’sine ilk 11’de başlarken iki maçta oyuna sonradan girdi. Sahada 2 bin 816 dakika kaldı. Güzel performansını dört asist ile süsledi. Buna ek olarak, Türkiye Kupası’nda iki maçta 38 dakika süre aldı. Antalyaspor’un en istikrarlı isimlerinden birisi oldu.

Bünyamin Balcı, 2023 – 2024 sezonuna da iyi başladı. Antalyaspor’un şu ana kadar oynamış olduğu dört Süper Lig maçına da ilk 11’de başladı. Her bir maçta sahada 90 dakika kaldı. Bu maçların hepsinde de sağ bek olarak görev yaptı.

Galatasaray Sağ Bek Transfer Etmeyebilir

Sarı kırmızılı takım, transfer döneminin son günlerinde herhangi bir ismi kadrosuna katmayabilir. Bünyamin Balcı, listede olan isimlerden birisi! Ancak, Galatasaray, bu oyuncu için yüksek bir bonservis bedeli ödemeye yanaşmıyor. Listede yer alan bir diğer sağ bek Zeki Çelik de Türkiye’ye dönmeye sıcak bakmıyor. Bunun yanı sıra, Leo Dubois henüz takımdan ayrılmadı. Fransız sağ bekin takımda kalma ihtimali de mevcut!