Galatasaray 6 Puan Aldı Ama Hatalar

Geçen sezonun en kötü performansını geçiren takımlarından birisi de şüphesiz ki üç büyükler olarak anılan takımlardan birisi olan Galatasaray oldu. Sarı kırmızılı Galatasaray takımı geçen sezona çok kötü bir performansla tamamladı. Teknik direktör değişikliğine gittik oyuncu değişikliğine gitti genç oyuncuları denedi fakat bir türlü yarattığı çözümler buldu çözüm. Bir sonuç vermedi.

Bu sezona taze teknik direktör Okan Buruk ile başlayan Galatasaray yeni ve oldukça gündem yaratan transferlerine rağmen ilk üç haftayı başarılı bir şekilde geçiremedi. Bir mağlubiyet ve iki galibiyet elde eden Galatasaray iki galibiyet elde ettiği maçlarda ise hep son dakikalarda tek gol buldu. Gomis Galatasaray’ın adeta kahraman oldu. Başarılı oyuncu Galatasaray’ı iki haftada da attı tek golle hayata tutundurdu.

Galatasaray’da Gomis Olmasa Elde 1 Puan Kalıyor

Sarı kırmızılı aslan takım yeni transferleri ile dikkat çekmiş olsa da ilk üç haftada hem deplasmanda hem de kendi sahasında istediği performansı sergileyemedi. Geçen sezonki hataların ve geçen sezonki eksiklerin devam ettiği Galatasaray’da goller ya hiç gelmiyor ya da son dakika atılan tek golle anca üç puan kazanılıyor. Bu sezon Galatasaray için bir şeyler değişmesi gerekiyordu fakat bir şeyler değişmiş gibi görünmüyor.

İlk üç haftada oynadı üç maça da derbiye çıkar gibi tutup bir şekilde maçta oynayalım bir Galatasaray izledik. Geçen sezonda da her rakibi karşısında tutuk ve duran bir oyun sergileyen Galatasaray bu performansına bu sezonda da devam ediyor. Galatasaray için bir şeyler ne zaman değişim ya da bu sezonda da değişecek mi taraftarlar için oldukça önemli bir soru. Sarı kırmızılı takım altı puanla Spor Toto Süper Lig’in sekizinci sırasında yer alıyor.

Beşiktaş’ın İlk 3 Haftası

Bu sezona oldukça iyi başlayan bir İstanbul takımı ise Beşiktaş. Kara kartal Beşiktaş iki galibiyet ve bir beraberlik elde etti.7 puanla üçüncü sırada yer alan Beşiktaş takımı yeni teknik direktörleri ile oldukça iyi bir uyum yakaladı.

Aslında teknik direktörleri ile geçen sezon anlaşan fakat sezonun sonlarına doğru geldiği için tam anlamıyla bir çalışma yaşamadıkları için bu sezon yeni bir teknik direktör olarak kabul edebiliriz. Bu sezon dikkat çekici transferler yapan Beşiktaş takımında yeni gelen transferlerin eski oyuncularla beraber uyumu harika. Oldukça istekli ve oldukça hırslı bir Beşiktaş izliyoruz. Özellikle rakibine karşı baskısını kuran de bu baskıyı gollerle taçlandıran Beşiktaş iki galibiyet elde etmeyi başardı.