Fraport TAV Antalyaspor’un 2020-2021 Sezonunda Elenmek Üzereydi

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunu 16. olarak bitirmeyi başaran takım Fraport TAV Antalyaspor oldu. Teknik direktör Esun Yanal önderliğindeki Antalya temsilcisi, en başarılı dönemini Süper Lig’in ilk yarısının son 5 – 6 haftalarında ve ikinci yarının ilk 5 – 6 haftalarında aldı.

Fakat sezonun başlangıcında ve özellikle bitişindeki haftalarda kötü bir performans sergilediği için ligde kalma savaşı verdi. Fraport TAV Antalyaspor, son 7 haftada galibiyet almamasına rağmen Süper Lig’de kalmayı başardı. Sezon boyunca oynamış olduğu 40 maçta 9 galibiyet, 17 beraberlik ve 14 mağlubiyet alan Fraport TAV Antalyaspor, toplamda 44 puan topladı.

İç sahada oynadığı 20 maçta 6 galibiyet, 7 beraberlik ve 7 mağlubiyet alarak 25 puan; dış sahada oynadığı 20 maçta ise 3 galibiyet, 10 beraberlik ve 7 mağlubiyet alarak 19 puan aldı. Öte yandan 40 maçta rakip kalelere 41 gol atmayı başaran Fraport TAV Antalyaspor, kendi kalesinde 55 gol gördü. Sezon genelinde kırmızı beyazlı takımın yaptığı flaş transferler Naldo, Nuri Şahin, Serdar Gürler, Dever Orgill ve Sidney Sam olmuştu. Öte yandan Nazım Sangare, Adis Jahovic, Gustavo Blanco Leschuk, William Vainqueur ve Ondrej Celustka Fraport TAV Antalyaspor’da yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Antalyaspor’un Oyuncu Kadrosu Değişmeden Önce

Spor Toto Süper Lig’de sezonu 16. olarak bitiren teknik direktör Ersun Yanal yönetimindeki Fraport TAV Antalyaspor, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Boffin, Ferhat Kaplan, Doğukan Özkan, Enes Şahin, Kudryashov, Eren Albayrak, Naldo, Veysel Sarı, Ersan Gülüm, Mert Yılmaz, Ali Eren İyican, Bahadır Öztürk, Ahmet Ataberk Özden, Nuri Şahin, Bünyamin Balcı, Fredy, Hakan Özmert, Sam, Doğukan Sinik, Imeri, Ufuk Akyol, Serdar Gürler, Mevlüt Ekelik, Emircan Uçar, Yener Berke Güner, Mustafa Erdilman, Amilton, Gökdeniz Bayrakdar, Orgill, Podolski, Drole, Serdar Poyraz ve Fehmi Koç.

Antalyaspor’da Katkısı Büyük Futbolcular

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Fraport TAV Antalyaspor’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Fredy 8 gol, Gökdeniz Bayrakdar 6 gol, Amilton 5 gol, Lukas Podolski 4 gol ve Veysel Sarı 4 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan kırmızı beyazlı takımın en çok asist yapan futbolcuları ise 6 asist ile Fredy, 5 asist ile Amilton, 4 asist ile Nuri Şahin, 3 asist ile Bünyamin Balcı ve 3 asist ile Eren Albayrak oldu.