Fraport TAV Antalyaspor ve Süper Lig

Fraport TAV Antalyaspor, 2021 – 2022 sezonunda Spor Toto Süper Lig’de ilk yarıda ortalama üstü, ikinci yarıda ise oldukça iyi performans sergileyen takımlardan biri oldu. Bilindiği üzere her takım gibi Fraport TAV Antalyaspor’da 2021 – 2022 sezonunda 38 maçta mücadele etti. Akdeniz ekibi bu maçlardan 16 galibiyet, 11 beraberlik ve 11 mağlubiyet aldı. Öte yandan bu 38 maçta 54 gol atan Fraport TAV Antalyaspor, kalesindeki 47 gole ise engel olamadı. Bu doğrultuda Fraport TAV Antalyaspor’da en çok gol atan futbolcular ise 14 gol ile Haji Wright, 6 gol ile Fredy ve 4’er gol ile Naldo, Fernando ve Luiz Adriano oldu. Buna ek olarak takımın en çok asist yapan isimleri ise 6 asist ile Güray Vural, 5 asist ile Doğukan Sinik ve 4’er asist ile Fredy ve Fernando oldu.

Fraport TAV Antalyaspor’un Başarıları

Fraport TAV Antalyaspor, 2021 – 2022 sezonunda Spor Toto Süper Lig macerasına biindiği üzere tecrübeli teknik adam Ersun Yanal ile başlamıştı. Fakat işler hem Ersun Yanal hem de Fraport TAV Antalyaspor için iyi gitmedi. Alınan kötü sonuçların ardından Ersun Yanal, teknik direktörlük görevinden ayrıldı. Daha sonra ise bu göreve aynı zamanda takımda futbolcu olan ama daha sonra bırakan Nuri Şahin getirildi. Nuri Şahin’in takımın başına geçmesinin ardından takım toparlandı ve yükselişe geçti. Buna ek olarak sezon sonunda Fraport TAV Antalyaspor farklı alanlarda kendi rekorlarını kırmış oldu. Örnek vermek gerekirse daha önceden bir sezonda 53 gol atan takım, bu sezon 54 gol attı. Daha önceden 13 maç yenilmeyen Fraport TAV Antalyaspor bu sezon ise 16 maçta yenilgi yüzü görmedi. Ayrıca şimdiye kadar bir yarıda en fazla 33 puan toplayan Akdeniz ekibi, bu sezon ikinci yarıda 37 puan toplamayı başardı. Bir başka örnek ise iç sahada ortaya çıktı. Daha önce evinde üst üste 9 maç kaybetmeyen Fraport TAV Antalyaspor, bu sezon sahasında üst üste 13 maçta kaybetmedi.

Fraport TAV Antalyaspor’da Transfer Gündemi

Fraport TAV antalyaspor’da yeni sezon öncesinde transfer çalışmaları yavaş yavaş başladı. İlk olarak iç transfere yönelen Akdeniz ekibi, forvet oyunucusu Haji Wright ile görüşmeler yapıyor. Bilindiği üzere ABD’li forvet geçen sezon başında Sönderjyske’den kiralandı ve bu sezon 32 maça çıkarak 14 gol atıp 2 asist yaparak 16 gole katkı sağladı. Bu yüzden hem Fraport TAV Antalyaspor hem de Haji Wright yola beraber devam etmek istiyorlar. Diğer yandan takımın diğer oyuncularından Alssane Ndao ile ise yolların ayrılması bekleniyor. Geride bıraktığımız sezonun devre arasında takıma katılan Alassane Ndao, 15 maçta forma giymiş ve 3 gol atmıştı.