Fenerbahçeli Arda Güler’e Talipler Artıyor

Fenerbahçe ‘nin 17 yaşındaki orta saha oyuncusu Arda Güler sarı lacivertli ekipte bulduğu sürelerde gösterdiği performansla birçok Avrupa kulübünün dikkatini çekmeyi başardı. Birçok Avrupa devinin radarına giren Arda Güler için tekliflerin altyapısından yetiştiği kulüp Gençlerbirliği ‘ne gitmesi de dikkat çeken önemli bir nokta oldu.

Siyah kırmızılı başkent ekibi genç orta saha oyuncusu Arda Güler ‘i Fenerbahçe ‘ye 2019 yılında satmış anlaşmaya ise sonraki satıştan yüzde 20 pay eklenmişti. Edinilen bilgilere göre kırmızı – siyahlılara futbol konsorsiyumundan bu pay için 3 Milyon Euro teklif edildi. Ancak Gençlerbirliği başkanı Talip Çankırı ‘nın beklentisinin ise en az 5 Milyon Euro olduğu öğrenildi. Genç yıldız Arda Güler ‘in bonservisinin yüzde 20 ‘sini  başkanın istediği parayı veren herhangi bir kulüp alabilir!

Genç Oyuncuya İlgi Çok Yüksek

17 yaşındaki genç yıldız sarı lacivertli formayla geçen sezonun ikinci yarısında dikkat çekmeyi başarmıştı. Bu çıkışı yeni sezonda da sürdüren Arda Güler özellikle Kasımpaşa maçında sonradan oyuna girip kaydettiği 2 golle dikkatleri tekrar üzerine topladı. Genç yıldız Arda Güler sarı lacivertli kulüpte gösterdiği performansla Avrupa devlerinin de beğenisini kazandı. Ancak Arda Güler için yapılan teklifler Fenerbahçe ‘ye değil yetiştiği kulüp olan Gençlerbirliği ‘ne yapıldı.

Arda ‘nın yetiştiği siyah kırmızılı başkent ekibi 400 Bin TL ‘ye ek olarak sonraki satıştan yüzde 20 pay şartı ile genç yıldızı Fenerbahçe ‘ye satmıştı. Ekonomik zorluklar ile boğuşan başkent ekibi Gençlerbirliği futbol konsorsiyumundan satıştan alacağı yüzde 20 hak için 3 Milyon Euro civarında teklif aldı. Ancak siyah kırmızılı başkent ekibinde geçtiğimiz ay başkan seçilen Talip Çankırı yğzde 20 pay için en az 5 Milyon Euroluk bir beklenti içinde. Genç yıldızın yeteneği bu teklifin gerçekçi olduğunu da doğrular nitelikte. Beklenen teklifin yapılması hiçbir futbol otoritesini şaşırtmayacak olmakla birlikte herhangi bir kulüp de bu teklifi yapabilir. Avrupa devleri , ligimiz ekipleri, Fenerbahçe ‘nin en büyük rakipleri de buna dahil.

İşte O Avrupa Ekipleri

Fenerbahçe ‘nin gelecek vaat eden genç yıldızı Arda Güler pek çok Avrupa kulübnün de radarına girmiş bulunuyor. Genç orta sahayı gözüne kestiren Avrupa devleri ise Almanya Bundesliga devlerinden Bayern Münih ve Borussia Dortmund, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City ve Arsenal son olarak da İspanya La Liga devi Barcelona olarak belirtildi.

Fenerbahçe U – 19 takımından A takımına yükseldiğinde yaklaşık 100 Bin Euro piyasa değeri bulunan genç orta sahanın şu anki verilere göre piyasa değeri 6 Milyon Euro olarak belirtiliyor. On numara olarak görev alan Arda Güler gerektiğinde merkez orta saha ya da sağ kanat olarak da görev alabiliyor. Türkiye U – 17 takımıyla 10 maça çıkan oyuncunun toplamda da 4 golü bulunuyor.

Arda Güler hem Fenerbahçe hem de ay yıldızlı takımımız için önemli bir yetenek.