Fenerbahçe’de Podolski Kabusu

29 Şubat Cumartesi günü Süper Lig 24. Hafta maçında günü Fenerbahçe ile oynadığı maçtan Fraport TAV Antalyaspor 2-2 berabere ayrılmıştı. Maçta 2-1 önde olan Antalyaspor Fenerbahçe’nin maçın uzatma dakikalarında attığı gol ile maçı berabere bitirmişti. Maç sonrası maçın uzatma süresi ile ilgili maçın hakemine tepkiler olsa da Antalyaspor takımı maçta sergiledikleri futboldan memnun olarak sahadan ayrıldılar. Fenerbahçe ise Antalyaspor maçından beklediği 3 puanı alamamanın hayal kırıklığını yaşamasının yanında Podolski’nin mücadelesi de sarı lacivertli takımın korkulu rüyası oldu.

Antalyaspor-Fenerbahçe maçında da Podolski’nin başarılı performansı ve Fenerbahçe’ye atılan gollerdeki büyük payı oldu. Podolski’nin Galatasaray’da oynadığı dönemde Türkiye Kupası maçında Galatasaray’a Türkiye kupasını getiren golü Fenerbahçe’ye Podolski atmıştı. Antalyaspor maçında da Podolski’nin Fenerbahçe’ye karşı devleşmesi Podolski’yi sarı lacivertli takımın korkulu rüyası haline getirdi.

‘’Uyanık Olmamız Gerek’’

Antalyaspor’un devre arası transferi olan Podolski de Fenerbahçe maçı ile ilgili olarak iyi futbol oynadıklarını ama uzatma süresinde kalelerinde gördükleri golün beraberliği getirdiğini söyledi. Podolski maçtaki uzatma süresinin haklı bir süre olmadığını söyleyerek futbolun her zaman uyanık olunması gereken bir spor olduğunu da sözlerine ekledi.

Podolski Fenerbahçe maçında ilk defa Antalyaspor’un ilk 11’inde sahaya çıktı ve üstün bir performans sergiledi.