Ersin Destanoğlu Beşiktaş İle Ayrılık Masasında

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ ın kalesini koruyan 22 yaşındaki genç file bekçisi Ersin Destanoğlu ayrılık masasında.

Kara kartal’ ın genç file bekçisi Ersan Destanoğlu bu sezon çok fazla forma şansı bulamadığı Beşiktaş ile görüşerek kadro da yeterli süre bulamadığını ve bunun gelecek sezonda da böyle devam etmesi halinde sezon sonun da ayrılmak istiyor.

22 yaşındaki genç file bekçisi Ersan Destanoğlu kariyerini düşünerek daha fazla forma şansı bulabileceği takımlara transfer olmayı bekliyor.

Siyah beyazlı takımın kalesini koruyan en tecrübeli ismi Mert Günok ‘un arkasında ikinci kaleci olarak yedek kulübesinde bulunana Ersin Destanoğlu yeni sezona yeni bir takım ile başlamak istiyor.

Ersin Destanoğlu Futbol Kariyeri Nasıl Başladı?

Siyah beyazlı takımın yedek kalecisi olan Ersin Destanoğlu 2001 yılında İstanbul’ da dünyaya geldi.

Ersin Destanoğlu futbolculuk kariyerine ise 11 yaşındayken Bayrampaşa alt yapısında başlayarak gösterdiği performansı sonrasında siyah beyazlı takımın antrenörleri tarafından takip edilerek 1 sezon sonra Beşiktaş alt yapısına geçti.

Genç file bekçisi 2013 / 2017 yılları arasında siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ın altyapı takımında forma giyen Ersin, 8 Eylül 2017 tarihinde Beşiktaş ile ilk profesyonel sözleşme imzaladı.

Ersin Destanoğlu siyah beyazlı formayı profesyonel anlamda A takım da 2020 / 21 sezonun da takımın birinci kalecisi oldu.

Siyah beyazlı forma ile ilk resmi maçına 13 Haziran 2020 tarihinde Süper Lig’de 2 – 1’ lik skor ile yenildikleri Antalyaspor karşısında kaleyi korumuştu.

2020 / 21 sezonundan beri de siyah beyazlı takımın kalesinde zaman zaman süre alarak görev yapmaya devam ediyor.

Ersin Destanoğlu’nun Beşiktaş Karnesi

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘In alt yapısından yetişen öz kaynaklarından birisi olan Ersin Destanoğlu kara kartal da zaman zaman süre aldı.

Ersin Destanoğlu ilk kez siyah beyazlı forma ile 2020 / 21 sezonun da A takımın kalecisi olan Loris Karius ‘un takımdan ayrılması ile birinci kaleciliğe yükselmişti.

Kara kartal ile Ersin Destanoğlu 2020 / 21 sezonun da tam anlamıyla takımın birinci kalecisi olarak görev almaya başlamıştı.

2020 / 21 sezonun da toplamda 38 karşılaşmada süre alan genç file bekçisi takımın vaz geçilmez isimleri arasında yer almıştı.

Özellikle Sergen Yalçın teknik direktörlüğünde kaleyi tamamen ona emanet eden teknik adam 2021 / 22 sezonun da şampiyon oldukları sezon takımın kalesini koruyordu.

22 yaşındaki genç file bekçisi bu sezon ise Mert Günok ‘un ardından ikinci kaleci olarak yedek kulübesinde şans bekleyen Ersin Destanoğlu, Mert Günok ‘un sakatlığı ardından süre almaya başlamıştı.

Bu sezon süper lig de 9 karşılaşmada görev alan Ersin Destanoğlu kalede güven vermezken kalesinde yediği hatalı goller sonrasında yeniden yedek kulübesine dönmek zorunda kalmıştı.

Beşiktaş ile 2026 yılına kadar sözleşmesi bulunan genç file bekçisinin güncel piyasa değer 9 Milyon Euro civarında.