Ersan Gülüm’ün Soğuk Hava ile İmtihanı

Antalyaspor’un ara transfer döneminde renklerine bağladığı Ersan Gülüm hava sıcaklıkları ile ilgili sorun yaşıyor. Antalyaspor’a Avustralya A League Western United’dan transfer olan Ersan Gülüm’ün Avustralya’daki hava durumundan sonra Türkiye’deki hava sıcaklıklarına alışamadığı açıklandı.

Bir dönem Türkiye’de Beşiktaş formasını da giyen Ersan Gülüm’ün doğum yerinin Avustralya Melbourne olması genç futbolcunun Avustralya’daki sıcak havalara alışkın olması Türkiye’ye uyum sürecinde Ersan Gülüm’ü zorladı. Antalyaspor’a transfer olduktan sonra yeni takımına ve takım arkadaşlarına alışan Ersan Gülüm’ü Türkiye’deki soğuk hava zorladı.

Sivasspor Maçında Soğuk Hava Ersan Gülüm’ü Vurdu

13 Şubat Perşembe günü Sivas’ta oynanan Sivasspor-Antalyaspor Türkiye Kupası çeyrek final maçında ilk 45 dakikanın sonunda maçtan çıkan Ersin Gülüm’ün maçtan çıkış sebebi sakatlık ya da sağlık sorunu değildi. Maçın oynandığı gün yurt genelinde ve Sivas’ta etkili olan kar yağışı ve eksi derecedeki hava sıcaklığı sebebiyle 32 yaşındaki Ersan Gülüm soğuk havaya dayanamadı ve maçı tamamlayamadı. Eksi 10 derece hava sıcaklığında oynanan maçtan çıkan Ersan Gülüm’ün ateşinin yükseldiği, titreme ile kendini kötü hissettiği için maçtan çıktığı öğrenildi.