Doğukan’dan Örnek Davranış

 

Corona virüsü covid-19 sebebiyle mecbur kalmadıkça evden çıkılmaması uyarıları yapılmaya devam ediyor ve Antalyasporlu futbolcular da evde kal mesajı yayınlamışlardı. Antalyasporlu futbolcuların farkındalık yaratan örnek davranışları devam ediyor. Antalyaspor’un genç ve başarılı futbolcusu Doğukan Sinik de online oyun platformu olan Twitch’de bir yardım kampanyası başlattı. Oyun oynamayı seven Doğukan Twitch üzerinde insanların hem kendisini izlediğini hem de bağış yaptığını söyleyerek bu bağış ile 50 ailenin erzak ihtiyacının karşılanacağını söyledi.

Antalyaspor’un 21 yaşındaki futbolcusu Doğukan Türkiye’de ve dünyada zor bir zamandan geçtiğimizi söyleyerek bu şekilde bağış toplamanın aklına geldiğini belirtti. Corona virüsüne yakalanma riski yüksek olan 65 yaş üstü kişiler için ülkemizde sokağa çıkma yasağının uygulandığı şu günlerde Doğukan bu bağış ile toplanan para ile ihtiyacı olan 65 yaş üstü kişilere erzak yardımı yapılacağını açıkladı. Doğukan yardımlarının bununla sınırlı kalmayacağını elinden geleni yapacağını da vurguladı.

Podolski’nin de Örnek Hareketi

Antalyasporlu futbolcu Podolski de geçtiğimiz günlerde lig maçlarının ertelenmesi ile futbol kulüplerinin maddi olarak sıkıntıya girebileceğini düşünerek maaşında indirim yapabileceğini açıklamıştı. Antalyaspor Taraftar derneği de Antalya’da kalabalığın olduğu meydanlarda temizlik yapmış ve 65 yaş üstü kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması için harekete geçmişti.