Caner Erkin Hakkında Sosyal Medyayı İkiye Bölen İddialar

Süper Lig’i 9. Haftasında Fenerbahçe ile Fatih Karagümrük uzun yıllar unutulmayacak bir maç oynadı. Fenerbahçe, 9 Ekim Pazar günü taraftarı önünde Fatih Karagümrük’ü ağırladı. 9 gole sahne olan maçta Fenerbahçe 5-4 skorla kazanan taraf oldu. Bu sonucun ardından Fenerbahçe 17 puana yükselirken, Fatih Karagümrük ise 6 puanda kaldı. Ligin bir sonraki haftasında Fenerbahçe, MKE Ankaragücü deplasmanına gidecek.

Fatih Karagümrük, sahasında Hatayspor’u ağırlayacak. Çok konuşulan maçın ardından ortalığı karıştıran iddialar ortaya atılmaya devam etti. Spor medyası tarafından ağır eleştirilere maruz kalan iddia sosyal medyada da gündemden düşmedi. Bir dönem Fenerbahçe forması giyen Caner Erkin’in maçta yaptırdığı penaltı sonrası penaltının golle sonuçlanması ve futbolcunun gol sonrası hareketleri birçok yoruma sebebiyet verdi.

En Ağır İddia Ahmet Çakar’dan Geldi

Pozisyon ile ilgili en büyük iddialardan biri spor yorumcusu ve eski hakem Ahmet Çakar’dan geldi. Çakar, Beyaz TV’de Fatih Karagümrük futbolcusu Caner Erkin hakkında çok ağır eleştirilerde bulundu ve Caner Erkin’in maçta Karagümrük değil Fenerbahçe’nin sol beki olarak görev yaptığını ima etti. Ahmet Çakar yaptığı açıklamada, “Bu maçı Caner Erkin sayesinde çevirdin. Her zaman da çeviremezsin. Caner Erkin’in bu geceki performansından rahatsızım. Ben bir spor adamı olarak, Fatih Karagümrük’ün Caner Erkin adlı oyuncusunun bu geceki performansından rahatsızım. Golde yaptığı hareketlere dikkat edin. Köy takımında oynayan bir oyuncu değilsin sen.

Yıllardır en üst seviyede oynamış adamsın. Batshuayi‘ye koşmuyorsun, ofsayt için hareket etmiyorsun. Ben rahatsızım. Caner Erkin Fenerbahçe’nin sol beki olarak oynadı” ifadelerini kullanarak futbolcuya yönelik eleştirilerde bulundu. Sosyal medya da oldukça konuşulan durum oldukça yankı uyandırdı. Sporseverleri ikiye bölen iddia kimisi tarafından maç sattı şeklinde değerlendirilirken kimileri ise Caner Erkin’in penaltı vuruşunun gol olmasının ardından yaptığı hareketin tepkisel olduğu düşüncesinde. Futbolcunun bir dönem Fenerbahçe forması giymesi ve Fenerbahçe’ye yönelik söylemleri futbolcunun maçı sattığı, gole sevindiği gibi yorumların artmasında büyük bir etkene sahip.

Caner Erkin Açıklama Yaptı

İddiaların büyümesinin ardından Caner Erkin’den açıklama gecikmedi. Fenerbahçe’nin takımı Fatih Karagümrük’e attığı gole sevindiği yönündeki iddialar hakkında açıklama yapan Caner Erkin hareketi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Fenerbahçe’nin takımı Fatih Karagümrük’e attığı gole sevindiği yönündeki iddialar hakkında açıklama yapan Caner Erkin, gole sevinmediğini, kaleciye tepki gösterdiğini ifade etti.

Deneyimli futbolcu maç sonrası penaltı öncesinde Enner Valencia’nın vuruş yapacağı köşeyi söylemesine rağmen kalecinin gole engel olamamasına tepki gösterdiğini belirterek iddiaları reddetti. Caner Erkin’in maçtan daha fazla konuşulduğu müsabakayı Fenerbahçe 5-4 kazandı. Aldığı 3 puan ile Fenerbahçe puanını 17’ye yükseltirken Fatih  Karagümrük 6 puanda kaldı. Caner Erkin’in takımı Fatih Karagümrük önümüzdeki hafta eski hocasının yeni takımı olan Atakaş Hatayspor’u sahasında konuk edecek.