BOFFİN ADETA DUVAR OLDU

Fraport TAV Antalyaspor’un deneyimli file bekçisi Boffin Süper Lig’in 31 haftasının bitimi itibariyle link kapsamında kalesini en fazla gole kapatmış file bekçisi unvanını aldı. Tecrübeli kaleci Boffin Süper Lig kapsamında tam 11 karşılaşmada kalesini gole kapattı ve bu anlamda harika bir istatistik elde etti.  

Süper Lig’in köklü ekiplerinden alınan Fraport TAV Antalyaspor’un 4 sezondur kalesini emanet etmiş olduğu tecrübeli isim, içerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle göstermiş olduğu performans ve yakalamış olduğu istatistikler ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

TECRÜBESİNİ KONUŞTURUYOR

Fraport TAV Antalya spor takımının 4 sezondur karısını emanet ettiği tecrübeli file bekçisi Boffin Süper Lig kapsamında forma şansı yakalayan 56 kaleci arasından kalesini en çok golü kapatarak rakip oyunculara geçit vermeyen isim oldu.

Süper Lig kapsamında tam 26 karşılaşmada forma giyen tecrübeli kaleci Boffin forma giymiş olduğu bu 26 karşılaşmanın 11’inde adeta rakip oyunculara geçit vermedi. Tecrübeli file bekçisi Boffin’in ardından bu alanda iyi bir istatistik elde eden yeni bekçilere 10 karşılaşma ile Ersin Destanoğlu ve Uğurcan Çakır, 9 karşılaşma ile Marafona ve Altay Bayındır.

  Fraport Tav Antalyaspor’un tecrübeli file bekçisi Boffin forma giymiş olduğu 26 Süper Lig karşılaşmasında Kalesi’nde yalnızca 30 gol gördü. Akdeniz ekibinin tecrübeli kalecisi içerisinde bulunduğumuz Sezonun ilk devresinde oynanan 8 karşılaşmada ve ikinci devrede yapılmış olan Gençlerbirliği Gaziantep futbol kulübü ve Medipol Başakşehir mücadelelerinde kalesini gole kapama başarısı gösterdi.

BAŞARILI ELDİVEN’İN İSTATİSTİKLERİ

Fraport Tav Antalyaspor’un 4 sezondur kalesini koruyan Belçikalı eldiven içerisinde bulunduğumuz sezon itibari ile 26 Süper Lig karşılaşmasında görev aldı. Tecrübeli kaleci bu karşılaşmaları kapsamında kalesinde gördüğü 30 gole engel olamazken 11 karşılaşmada ise kalesini Göle kapatma başarısını gösterdi.

Yetenekli kaleci içerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle maç başına bir Bingöl 2 gol yerken Süper Lig kapsamında maç başına 2,6 kurtarış istatistiği ile oynadı. Öylesine gelen sütlerin 100 de 69 unu kurtarmayı başaran tecrübeli kaleci ceza alanı içerisinde yapılmış olan vuruşlarda yüzde 62 ceza alanı dışarısında gelen vuruşlarda ise % 84 oranında başarı gösterdi.

Tecrübeli kaleci Fraport TAV Antalyaspor forması altında çıkmış olduğu karşılaşmalarda 4 defa sarı kart görürken Bir kez de kırmızı kart görerek cezalandırıldı. Tecrübeli kaleci toplamda 2 haftalık bir sakatlık süreci de yaşadı.