Barış Alper Yılmaz Beşiktaş’ın Kapısından Dönmüş

Türk futbolunun son dönemdeki yıldızlarından birisi de Barış Alper Yılmaz! 2000 doğumlu oyuncu, 2021 yılının yazında Ankara Keçiörengücü’nden Galatasaray’a transfer oldu. Sarı kırmızılı takım, bu transfer için oyuncunun eski kulübüne 2.1 milyon Euro ödedi. Genç oyuncu ile uzun süreli bir sözleşme imzalandı. Futbolseverler, kimse tarafından tanınmayan ve kapalı kutu olarak değerlendirilen bu oyuncunun Galatasaray’da tutunup tutunamayacağını merak ediyorlardı.

Genç Oyuncu Hırvatistan’a Attığı Gol ile Dikkatleri Üzerine Çekti

Barış Alper Yılmaz, bu sezon Galatasaray’da oldukça iyi bir performans ortaya koyuyor. Bilhassa teknik direktörlüğe Okan Buruk’un gelişinin ardından çıkışa geçti. Oyuncunun çıkışı, milli takımımızın çiçeği burnundaki teknik direktörü Vincenzo Montella’nın da dikkatini çekti. 1974 doğumlu teknik adam, kısa süre önce açıklanan milli takım aday kadrosuna Barış Alper Yılmaz’ı da dahil etti.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere milli takımımızda forvet sıkıntısı yaşanıyor. Kısa süre öncesine kadar milli takımımızın forvetinde Burak Yılmaz görev yapıyordu. Ancak, kendisi, 2022 – 2023 sezonunun sonunda futbolu bıraktı. Milli takımın yeni forveti olması beklenen isim Enes Ünal idi. 26 yaşındaki oyuncu, geçirmiş olduğu uzun süreli sakatlıktan dolayı çok fazla maç kaçırdı. 2021 – 2022 sezonunda Süper Lig’de gol kralı olan Umut Bozok ise Trabzonspor’a transfer olduktan sonra eski performansını mumla aratır hale gelmişti. Cenk Tosun ise 2022 – 2023 sezonunda Beşiktaş formasıyla çok iyi işler yapmıştı. Futbolseverler, 1991 doğumlu futbolcunun milli takımın forvet sorununa çare olacağını düşünüyorlardı. Ancak, o da tıpkı Enes Ünal gibi sakatlık sorunu ile karşı karşıya kaldı.

Vincenzo Montella, Hırvatistan maçında forvette kimi görevlendireceği konusunda kararsızdı. Aklında iki isim vardı. Barış Alper Yılmaz veya Bertuğ Yıldırım’dan birisini tercih edecekti. İtalyan teknik adamın tercih ettiği isim Barış Alper Yılmaz oldu. 23 yaşındaki oyuncu, Galatasaray’da da forvet oynamıştı. Fakat, performansı yeterli bulunmamıştı. Türkiye, Hırvatistan’ı otuzuncu dakikada fırsatçılığını konuşturan Barış Alper Yılmaz’ın attığı golle 1-0 yendi. 23 yaşındaki oyuncu, sahada 75 dakika kaldı. Performansı ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı. Ayrıca, Letonya maçına da ilk 11’de başladı. Bu maçta da sahada 75 dakika kaldı.

Erdal Torunoğulları Barış Alper Yılmaz ile İlgili Gerçeği Açıkladı

Geçmiş dönemlerde Beşiktaş yönetiminde görev alan Erdal Torunoğulları, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda çok ilginç bir detaya değindi. Beşiktaş yönetiminde yer aldığı dönemde scout ekibinin kendilerine Barış Alper Yılmaz’ın transfer edilmesine dair rapor hazırladığına değindi. Barış Alper Yılmaz için Ankara Keçiörengücü ile görüştüklerini doğruladı. Oyuncu ile de birtakım görüşmeler yaptıklarını ifade etti. Fakat, Erdal Torunoğulları’na göre oyuncunun Beşiktaş’a transferi, Galatasaray’ı tercih etmesinden dolayı gerçekleşmedi. Futbolseverler, genç oyuncunun isminin bir ara Beşiktaş ile de anıldığını öğrenmiş oldular.