Antalyaspor’un Karantina Kampı

Süper Lig ve lig maçları corona virüsü önlemleri kapsamında 19 Mart tarihinde ertelenmişti. TFF 12 Haziran tarihinde lig maçlarının başlayacağını ve temmuz ayı sonunda sezonun bitirileceğini açıklamıştı. Bu süreçte online antrenman ve evde antrenman ile çalışmalarını sürdürüyorlardı. Lig maçlarının başlama tarihinin açıklanmasıyla futbol kulüpleri tesislerinde antrenmanlara başladılar. Futbol kulüpleri tesislerdeki antrenmanlarına da covid 19 önlemlerini alarak devam ediyorlar.

Antalyaspor Kulübü de lig maçlarına hazırlık için Regnum Carya Otelde kampa girdi. Kırmızı beyazlı kulüp kamp yaptığı otelde karantina yaşamı yarattı. Otele giriş yapan futbolculara, teknik kadro ve kulüp çalışanlarına covid 19 testi yaptılar. Covid 19 test sonuçlarının negatif çıkmasından sonra kampa başlandı. Otelde antrenman çalışmaları 3 farklı sahada yapılıyor ve futbolcuların birbirleri ile temas etmemeleri konusunda uyarılıyorlar.

Dış Dünya ile Temas Yok

Regnum Carya Otel’de futbolcuların mümkün olduğunca dış dünya ile temas etmelerinden kaçınılıyor. Futbolcular odalarında duş alıyorlar yemeklerini odalarında yiyorlar. İsteyen Antalyasporlu futbolcu otelde ailesi ile konaklayabiliyor ve otelde Antalyaspor kulübü dışında konaklama yapılmıyor. Otel personeli de konaklamayı otelde yapıyorlar ve otel dışına çıkmıyorlar.  Futbol kulüpleri arasında Antalyaspor bu kamp yaşamı ile covid 19’dan en iyi korunan futbol kulübü oldu.

Güncel Yazılar