Antalyaspor’un Forma Sponsorları Kimlerdir

Kırmızı beyazlı takım; 2021 – 2022 sezonunda göstermiş olduğu performans ile fark yarattı. Özellikle Nuri Şahin’in takımın başına gelişiyle beraber ciddi bir çıkış yakalayan Antalyaspor; sezonu beklentilere kıyasla çok iyi bir yerde noktaladı.

Antalyaspor; bu sezon 38 Süper Lig maçında 16 galibiyet, 11 beraberlik ve 11 mağlubiyet alarak önemli bir başarı elde etti. 54 gol atıp 47 gol yiyerek başarılı bir görüntü çizdi. Sezonu artı yedi averaj ile tamamladı. 1.55 puan ortalaması tutturdu. Sonuç olarak, 38 haftada elde ettiği 59 puanla sezonu yedinci sırada bitirdi. Antalyaspor hakkında çok fazla şey merak ediliyor. Onlardan birisi de takımın forma sponsorlarının kim olduğu! Gelin, bu konuya yakından bakalım!

Takımın Forma Göğüs Sponsoru Bitexen Teknoloji Olmuştu

Antalyaspor; Türkiye’nin en popüler kulüplerinden birisi! Birçok sponsorun bu kulüp ile çalışmak adına istekli olduğunu söylemek gerekir. Onlardan birisi de Bitexen Teknoloji! Antalyaspor; Bitexen Teknoloji ile 2021 yılında üç yıllık sözleşme imzaladı. Bu sayede, kulübün forma göğüs sponsoru Bitexen Teknoloji oldu.

Kırmızı beyazlı takım; söz konusu forma göğüs sponsorluk anlaşmasından bir hayli memnun! Hatta, bu anlaşmanın uzatılacağına dair iddialar mevcut!

Kulübün İsim Sponsoru Kimdir?

Antalyaspor; forma göğüs sponsorunun yanı sıra isim sponsoru ile de beğeni topluyor. Kulübün isim sponsorluğunu uzun süreden bu yana Fraport TAV Antalya Havalimanı üstleniyor. Antalyaspor; 17 Haziran 2021 tarihinde Fraport TAV Antalya Havalimanı ile olan isim sponsorluğunu 1+1 yıl olmak üzere uzattı. Hatta, söz konusu tören Antalya’nın merkezi yerlerinden birisi olan Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Yivli Minare manzarası önünde gerçekleştirilen imza töreni çok fazla konuşuldu.

Fraport TAV Antalya; neredeyse üç yıldan bu yana Antalyaspor’un isim sponsorluğunu üstleniyor. Kulüp başkanı Aziz Çetin söz konusu anlaşmadan dolayı bir hayli mutlu! Bilhassa Covid-19 döneminde sponsorların öneminin anlaşıldığını ifade ediyor. Fraport TAV ailesinin söz konusu zor zamanlarda Antalyaspor ile beraber olmasının güzel bir husus olduğunu dile getiriyor. Antalyaspor; elde edeceği sportif başarılar sayesinde Fraport ailesinin marka değerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Antalyaspor Forma

Antalyaspor Fraport TAV Antalya İsim Sponsorluğu Döneminde Hangi Başarıları Elde Etti?

Antalyaspor; 2020 – 2021 sezonunda bilhassa Ersun Yanal’ın takımın başına gelmesiyle beraber başarı elde etmişti. Kırmızı beyazlı takım; Türkiye Kupası’nda finale kadar yükseldi. Ancak, finalde Beşiktaş’a yenildi. 2021 – 2022 sezonuna pek iyi başlayamadı. Türkiye Süper Kupası’nda bir kez daha Beşiktaş’a kaybetti.

Antalyaspor; bilhassa sezonun ikinci yarısında gösterdiği performans ile dikkat çekti. Kulübün sezonu yedincilik ile bitirmesi büyük bir başarı olarak kabul edildi. Nuri Şahin ile 30 Haziran 2026 tarihine kadar sözleşmesi bulunan Antalyaspor; genç teknik adam ile beraber büyük başarılara imza atmak ve bu sponsorluklara anlam kazandırmak istiyor.