Antalyaspor’un 2 Futbolcusu Eksik

19 Mart’ta corona virüsü tedbirleri kapsamında ertelenen lig maçlarının haziran ayının ikinci haftası başlama ihtimalinin gündeme gelmesiyle Fraport TAV Antalyaspor da kamp programını belirledi. Regnum Carya Otel’de 7 Mayıs tarihinde kampa girecek olan Antalyasporlu futbolcuları bu kamp deneyimleri önceki kamplardan farklı olacak.

Kırmızı beyazlı kulüp futbolcuların sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ve 4 ya da 6 kişilik gruplar halinde antrenman yapacaklarını açıkladı. Antalyaspor’un kampına 2 futbolcusu katılamıyor. Ülkesi Brezilya’da olan Charles ile İsveç’te ailesinin yanında olan Bahadır Öztürk kampta bulunamayacak. Covid 19 sebebiyle Türkiye’de ve dünyada iç hat/dış hat uçuş seferlerinin durması iki futbolcunun da Türkiye’ye gelmesine engel oluyor.

14 Gün Karantinada Kalacaklar

Charles, covid 19 salgının Türkiye’de görülmesinden kısa süre önce Brezilya’da olan doktoruna tedavi olabilmek için Brezilya’ya gitmişti. Bahadır Öztürk ise Almanya’da geçirdiği ameliyattan sonra İsveç’te ailesinin yanında istirahat ediyordu. Charles ve Bahadır Antalyasporlu futbolcuların telekonferans antrenmanlarına Brezilya ve İsveç’ten katılıyorlardı. Takımın kampta olduğu dönemde de iki futbolcu evde antrenmanlarına devam edecekler ve Türkiye’ye geldiklerinde 14 gün karantinada kaldıktan sonra takıma katılabilecekler.