Antalyasporlular Corona Temizliğinde

Antalyasporlular Corona Temizliğinde

Çin’den başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü 11 Mart tarihinde ülkemizde de görülmeye başlandı. Virüsün ülkemizde görülmesiyle yayılmasının önlemleri için alınan tedbirler de arttırılmaya başlandı. Liglerde oynanan maçların önce seyircisiz oynanmasına karar verilse de 2 gün önce alınan kararla lig maçlarının ertelenmesi kararı alındı.

Antalyaspor taraftarları da corona virüsünden korunmak için örnek davranış sergileyip virüsten korunma önlemlerine katkıda bulundular. Antalyaspor Taraftar Grubu 07 Gençlik Antalya’daki Cumhuriyet Meydanı’nı yıkadılar ve temizlik malzemesi ile meydanın çevresini temizlediler. 60 gençten oluşan grup maske ve eldivenleri ile virüsün yayılmasını önlemek için temizlik yaparak farkındalık yarattılar.

Münir Karaloğlu’nun Ziyareti

Antalyaspor taraftarlarının corona virüsü ile ilgili örnek davranışları sadece meydan temizliği ile ilgili değildi. Gençler virüsün yayılmasını önlemek için risk grubunda olan 65 yaş üstü kesime de yardımda bulunacaklarını söylediler. 65 yaş üstü kişilerin evden çıkmamaları için alışveriş ve her türlü işlerini yapabilecek bir ekip kurduklarını söyleyen Antalyaspor taraftarları huzurevi ve bakım evindeki yaşlılara da hijyen maddeleri ve gıda yardımı yapacaklarını açıkladılar.

Antalyaspor taraftar Grubunun bu örnek davranışı üzerine Antalya Valisi Münir Karaloğlu da gençleri meydan temizliğinde ziyaret etti. Münir Karalıoğlu da virüs ile ilgili olarak sakin ve tedbirli davranılması gerektiğini açıklayarak panik yaratacak sahte haberlere inanılmamasını devletin bu süreci en iyi şekilde yönettiğini belirtti.