Antalyaspor’dan Mağlubiyete Geri Dönüş; 2-1

Süper Lig’in tüm fırtınası devam ediyor. 8. Haftanın ilk heyecanlarının yaşandığı günde Fraport TAV Antalyaspor ile Adana Demirspor aynı sahada buluştu. Antalyaspor’un ev sahibi olduğu karşılaşmada toplamda 3 gol sesi duyulurken kazanan taraf Adana Demirspor ekibi oldu.

Antalya Arena’da oynanan zorlu 8. Hafta mücadelesinde ev sahibi ekip inişli çıkışlı ilerleyişine son vermek ve son 2 haftadır ilerlettiği yenilmezlik serisine bir yenisini daha eklemek isterken konuk ekip Adana Demirspor ise hanesine puan eklemek ve sıralamada üst sıralara çıkma hedefinde sahaya çıktı.

Zorlu mücadelede taraflar üstünlükleri ele alsa da ilk olarak berabere görülen skor tablosu, Adana Demirspor’un son bir atağı ile son buldu. Adana Demirspor ekibi, 3 puanını hanesine eklerken ev sahibi ekip Fraport TAV Antalyaspor ekibi ise puan alamadan Süper Lig’in 8. Haftasını sonlandırmış oldu.

Antalyaspor’un Tek Golü Bünyamin Balcı’dan…

Volkan Bayarslan’ın hakemliğini yaptığı Süper Lig’in 8. Hafta mücadelesinde Fraport TAV Antalyaspor ile Adana Demirspor ekipleri kozlarını paylaştı. İlk yarının sonlarına kadar her iki ekipte zorlu mücadeleden gol sesi çıkaramasa da Adana Demirspor ekibinden 42. Dakikada bir atak gözüktü.

Mario Balotelli’den gelen ilk yarının son dakika atağı skor tablosundaki eşitliği bozdu. Antalyaspor ise ikinci yarıda üstünlüğü ele alarak gol sesi geleceğinin habercisi oldu ve 59. Dakikada Bünyamin Balcı golüyle skor tablosunda eşitlik sağladı.

1-1 olan skor tablosu 20 dakikalık periyotta bozuldu ve Adana Demirspor ekibi 79. Dakikada son bir atak ile 2-1 üstünlüğe geçti. Vargas’ın son golüyle skor tablosu son şeklini aldı ve karşılaşmadan başka gol sesi duyulmadı.

Antalyaspor’un Puan Durumu

Son iki haftadır yenilmezlik serisini koruyan Antalyaspor ekibi bir kez daha mağlubiyetle karşılaştı ve hanesine puan ekleyemedi. 3 puanını kaçıran Antalyaspor ekibi, toplamda 8 puan ile bir haftasını daha geçirdi ve galibiyet umudunu gelecek haftaya bıraktı.

Haftanın ilk karşılaşmalarından olan Fraport TAV Antalyaspor ile Adana Demirspor karşılaşmasında sıralamalar ve dengeler değişecek olsa da Antalyaspor ekibi şimdilik 13. Sırada yer alarak haftayı kapattı.