ANTALYASPOR’DAN KUPA FİNALİ ÖNCESİ BAYRAK KAMPANYASI

Akdeniz temsilcisi Fraport TAV Antalyaspor, Süper Lig’in zirvesinde bulunan Beşiktaş ile Ziraat Türkiye Kupası finalinde karşılaşacak. Ekonomik anlamda sıkıntılar yaşayan Antalyaspor, kupa maçı öncesinde kulübün ekonomik olarak rahatlatılması adına kendi kentinde taraftarları için bayrak kampanyasını hayata geçirdi.

Spor Toto Süper Lig’in 11. Sırasında bulunan Fraport TAV Antalyaspor, tek maç eleme usulüyle gerçekleştirilecek olan Ziraat Türkiye Kupası Final mücadelesi için İstanbul temsilcisi Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek.

Final tarihinin ve stadının henüz belirlenmemiş olmasına rağmen Akdeniz temsilcisi, kulübe ekonomik anlamda destek olunması için Antalyaspor’un bayrağını içeren bir kampanya başlattı.

Amaç Şehri Ayağa Kaldırmak

Fraport TAV Antalyaspor Kulübü’nün resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan açıklamaya göre, bayrak kampanyasının amacının Ziraat Türkiye Kupası finali öncesinde kentin takımı için insanların ayağa kaldırılması ve final heyecanına şimdiden kapılmasının olduğu ifade edildi.

“Şehir senin, takım senin, kupa senin” sloganı ile başlatılan bayrak kampanyasının çıkış noktasının, Fraport TAV Antalyaspor Kulübü’nün kuruluşundan itibaren geçirdiği 55 yılın ardından ikinci defa Türkiye Kupası finalinde yer alacağı olduğu belirtildi. Kampanyanın kulübe gelir getirilmesi planlanırken, şehrin kırmızı – beyaz renklerle donatılması hedef alınıyor.

3 Farklı Bayrak Çeşidi Halka Sunuldu

Kulübün resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre, bayrak kampanyası çerçevesinde taraftarlara 3 farklı bayrak çeşidinin satışa açıldığı ifade edildi. 4 x 6 metre boyutlarında olan ilk bayrağın, Antalya’nın önemli caddelerinde dalgalanması planlanıyor.

Bu bayrağın üst kısmında #KupaSeninAntalya etiketi yer alırken, orta kısımlarında Fraport Tav Antalyaspor arması yerleştirilecek. Alt kısımda ise bayrağı satın alan firmanın ismi yer alacak olan bayrağın satış fiyatı ise 5 bin Türk Lirası olarak belirlendi.

Kampanya kapsamında tasarlanan ikinci bayrak ise yine kentin önemli noktalarında, caddelerinde ve sokaklarda yer alan elektrik direklerine asılacak. İkinci bayrağın fiyatı ise bin lira olarak belirlendi. Üçüncü ve boyut olarak diğerlerinden daha küçük olan bayrak ise 100 liradan satışa sunulacak.

Antalyaspor’un Süper Lig Karnesi

İstanbul temsilcisi Beşiktaş ile Ziraat Türkiye Kupası finalinde karşılaşacak olan Fraport TAV Antalyaspor’un Spor Toto Süper Lig karnesi ise pek iç açıcı değil. Ligde 8 galibiyet, 15 beraberlik, 7 mağlubiyet ile 39 puana sahip olan Antalyaspor, 11. sıra yer alıyor.