Antalyaspor’dan İyi Galibiyet

Süper Lig’de 16’ıncı haftanın en çok öne çıkan maçlarından birisinde kendi sahasında Trabzonspor’u ağırlayan Antalyaspor, namağlup ve lider olan rakibini 2-1 mağlup ederek Bordo Mavili ekibin 29 maçlık yenilmezlik serisini sonlandırırken, belki de bu istatistikten daha önemlisi Kırmızı Beyazlıların oynadığı futboldu.

Şahane bir futbolu sahaya yansıtan ve sahada kazanmak adına gereken şeylerin tamamını doğru yapan Antalyaspor, lider Trabzonspor karşısında hak ettiği bir galibiyeti aldı ve genç teknik direktörü Nuri Şahin ile olan yükselişini sürdürdü.

Antalyaspor Kendini Geliştiriyor

Süper Lig’in 16’ıncı haftasında kendi sahasında ağırladığı Trabzonspor’u baskın bir oyun, iyi bir hücum performansı ve attığı goller dışında kaçırdığı pek çok fırsatla 2-1 mağlup eden Antalyaspor, bu sezon 15 takımın yapamadığını yaptı ve Trabzonspor’un yenilmezlik serisini sonlandırdı.

Oyuncusu Nuri Şahin’i Ersun Yanal’ı gönderdikten sonra takımın başına geçiren ve o günden beri oyun anlamında bir yükseliş yaşayan Antalya temsilcisi, Nuri Şahin’in istediği oyun kimliğini oluşturmak konusunda uzun zamandan beri iyi bir performans gösteriyordu.

Trabzonspor karşısında göstereceği performans herkes tarafından merak edilen Kırmızı Beyazlılar, Nuri Şahin’in takımın başına geçtiği günden bu yana belki de en olgun ve en iyi futbolu oynadılar ve bu sayede çok güçlü bir ekip olan Trabzonspor’u daha zayıf bir rakipmiş gibi gösterdiler.

Futbolculuk döneminde birlikte çalıştığı Abdullah Avcı’yı mağlup ederek boynuzun kulağı geçtiği yönünde yorumlar alan Nuri Şahin’e taraftarın duyduğu güven ve sevgi, alınan güzel galibiyetten sonra tezahüratlarla birlikte genç teknik direktöre aktarılırken, Nuri Şahin’in de camiaya ve taraftara karşı duyduğu heyecan ve sevgi gözlerinden anlaşılır durumdaydı.

Antalyaspor Neyi Doğru Yapıyor?

Sezona Ersun Yanal işe başlayan Türkiye Kupası’nın son finalisti, gelen kötü sonuçlar nedeniyle tecrübeli teknik adamla yollarını ayırmış ve yerine çok radikal bir karar alarak aktif oyuncusu Nuri Şahin’i getirmişti. Ersun Yanal’ın da futbol kimliğine çok alışıldık olmayan bir biçimde kapalı bir oyun oynayan Antalyaspor, Nuri Şahin’in gelişiyle birlikte başka bir oyun tarzına geçiş yaptı ve bu oyun tarzı onlara hiç yenilmemiş olan Trabzonspor’u dahi mağlup etme başarısını getirdi.

Nuri Şahin yönetiminde modern futbola çok daha yakın bir anlayışa geçiş yapan Antalyaspor, hücumda geniş savunmada dar bir oyun tarzıyla birlikte rakiplerini oldukça zorlayan bir takım haline gelirken, sahanın merkezini de oldukça iyi kurguluyor.

Yıllar boyu Avrupa’nın en büyük kulüplerinde forma giyen ve en iyi hocalarla çalışan Nuri Şahin’in bu anlamda kendisini bir hayli geliştirdiğini kanıtlayan bir futbol performansı sergileyen Antalyaspor, Türkiye’de artık kemikleşmiş teknik direktör kadrosundan başka bir teknik direktörü getirerek oldukça iyi bir iş çıkardı. Şehirle ve camiayla bütünleşen genç bir teknik direktörü olan Antalyaspor, haftaya bir diğer genç teknik direktörün takımı Konyaspor’a konuk olacak.