Antalyaspor’dan Güzel Hareketler

Bu sezon Nuri Şahin yönetiminde dikkat çekici işler çıkartan Antalyaspor’da genç teknik adamın takıma kattığı Avrupai havayla birlikte yönetim de üstüne düşenleri yapmaya başladı.  8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel olarak 6 Mart 2022 tarihinde oynayacağı Sivasspor maçında kadın taraftarlarının maça ücretsiz olarak giriş yapabileceklerini açıklayan Akdeniz temsilcisi, aynı zamanda COVID-19 ile alakalı bir girişimde de bulundu.

Kadınlara Jest

8 Mart Dünya Kadınlar gününde kadınlara jest yapabilmek amaçlı olarak spor kulüpleri gerek sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlar gerekse de kampanyalarla birlikte öne çıkıyorlar.

Bu sezon Nuri Şahin yönetiminde başka bir dinamiğe geçiş yapan ve Süper Lig’in en dikkat çeken oyunlarından birini oynayan Antalyaspor da bu kulüpler arasına adını yazdırdı.

6 Mart 2022 günü Süper Lig’in 28’inci haftasında kendi sahasında Sivasspor’u konuk edecek olan Antalyaspor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özelinde kadın taraftarlarının maça ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğini duyurdu.

Futbolda uzun bir süredir devam eden cinsiyet eşitliği kampanyalarının da bir parçası olan Antalyaspor’un bu hareketi hem Türkiye’deki hem de Antalya’daki kadın futbolseverler tarafından takdir topladı.

Nuri Şahin yönetiminde çok daha Avrupai bir takım haline gelen Antalyaspor, genç teknik direktörünün bağlantılarını da kullanarak Liverpool’da görev yapan bazı antrenörlerle 1 haftalık çalışmalar yapmış ve bu hareket de futbolseverler tarafından alkış toplamıştı.

İlk Kulüp

Bununla birlikte Antalyaspor aynı zamanda COVID-19 ile alakalı olarak da bir girişimde bulundu. COVID-19 Kuralları kapsamında Türk Standartları Enstitüsü Akdeniz Bölge Koordinatörlüğü’ne başvuruda bulunan Antalyaspor, “Güvenli Hizmet Belgesi” alabilmek istiyor.

Bu belgeyi almak için başvuruda bulunan Kırmızı Beyazlı ekip, bir yandan sportif faaliyetlerine devam ederken öte yandan da kulübünde yer alan personellerini bulaş riskine karşı korumaya uğraşıyor.

Antalyaspor, pandemi kapsamında bütün tedbirleri aldığı ve uyguladığının yapılan kontroller sonrası onaylanmasıyla TSE’den ‘Güvenli Hizmet Belgesi’ni almaya hak kazanacak.

Denetimlerden onay alınması durumunda Güvenli Hizmet Belgesi’ni almayı başaran ilk Türk spor kulübü Antalyaspor olacak.

Bu gibi sosyal hareketler Antalyaspor gibi bir kulübün hanesine artı olarak geçiyor. Antalyaspor’un son sezonlarda özellikle Türkiye Kupası’nda gösterdiği başarılı performans, Nuri Şahin’in takımın başına getirilmesi gibi durumları da düşünüldüğünde marka kimliğine katkı sağlaması da önemli.

Kadın taraftarlara yapılan jestler dışında COVID-19 konusunda da girişimlerini başlatan Antalyaspor’un bu belgeyi alan İlk Türk Spor Kulübü olması da markaya değer katacak girişimlerden olacaktır.

Antalyaspor adına değişimi başlatan her ne veya kim olduysa oldukça önemli bir hareket yaptı. Türk futbolunda kıvılcımı ateşleyen ekip olan Antalyaspor, Nuri Şahin’i takımın başına getirerek eski moda teknik direktörlerin sorgulanmasını ve genç teknik direktörlere olan güvenin artmasını sağlayarak belki de futbolumuzda geri dönülemez bir değişikliğe imza atmış oldu.