Antalyaspor’dan Fenerbahçe’ye Mesaj

Süper Ligin Antalya temsilcisi Fraport TAV Antalyaspor corona virüsü covid-19 virüsüne yakalanan basketbolcuları olan Fenerbahçe Basketbol Takımına geçmiş olsun dileğinde bulundu. Ülke ve dünya gündeminin tek konusu olan covid-19 virüsü sebebiyle ülkemizde futbol, basketbol ve voleybol maçları ertelendi.

Antalyaspor Kulübü sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda Fenerbahçe Basketbol Takımında 3 basketbolcu ve 1 kulüp çalışanının covid-19 testlerinin pozitif çıkmasını üzüntüyle öğrendiklerini ifade ederek sarı lacivertli camiaya geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Temas yoluyla bulaşan covid-19 virüsü sadece ülkemizde değil tüm dünyada yayılmaya devam ediyor ve yayılma ve bulaşma hızının önüne geçilemiyor. Ateş ve kuru öksürük semptomları ile ortaya çıkan covid-19 virüsü akciğerlere inip solunum yetmezliğine yol açıyor. Covid-19 sebebiyle dünyada ölen kişilerin sayısı 13 bine yaklaşırken ülkemizde de ölüm 30 kişi oldu.

Antalyaspor Kulübü Mağazalarını Kapattı

Antalyaspor Kulübü covid-19 virüsünün bulaşmasını ve yayılmasını önlemek amacıyla kulüp mağazalarını virüs tehdidi geçene kadar kapattı. Sadece Antalyaspor’un Antalya Stadındaki mağazası 10:30-18:00 saatleri arasında açık kalacak.

Antalyaspor Kulübü futbolcuları sağlığın her şeyin sütünde olduğunu belirterek tüm ülkeye virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla evde kal çağrısı yapmışlardı.