ANTALYASPOR’DAN BİR REKOR DAHA

Süper Lig kapsamında 25 sezonuna geçiren Fraport TAV Antalyaspor dik kapsamında 1000. puanını hanesine yazdırmayı planlıyor.

Süper Lig’in son 24 sezonunda 818 karşılaşmaya çıkan Antalya temsilcisi içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla da 30 karşılaşma oynadı. kırmızı beyazlı Antalya temsilcisi yapmış olduğu bu karşılaşmalardan 271 galibiyet alırken 352 kez sahadan boynu bükük ayrıldı ve 125 karşılaşmada ise rakibi ile puanları paylaşarak toplamda 999 puan elde etti.

1000 kapsamında yapmış olduğu bu karşılaşmalarda toplamda 1004 kez rakip fileleri havalandırma başarısı gösteren Antalyaspor kalesinde görmüş olduğu 1229 gole engel olamadı. Süper Lig kapsamında yapacağı 32 hafta mücadelesinde Eryaman Stadı’nda Ankaragücü’ne konuk olacak Fraport TAV Antalya spor tarihindeki 1000. puana ulaşmayı hedefliyor.

BAŞKAN’IN AÇIKLAMALARI

Antalyaspor Kulübü Başkanı Mustafa Yılmaz takımın 2021 yılında elde etmiş olduğu yenilmezlik serisi ve Türkiye Futbol Federasyonu Ziraat Türkiye Kupası’nda alınan iyi sonuçların kendi döneminde elde edilen başarılar olduğunu söyle de.

Başkan Yılmaz Süper Lig kapsamında 25 sezonda toplamda 999 puan elde ettiklerini Süper Lig’in 32 hafta kapsamında yapılacak olan ve Ankaragücü’nü konuk olunacak mücadelede ve de puanlarla dönmeyi planladıklarını, 1000. Gol rekorundan sonra edilen namağlup serisi ve devamında da 1000 puan elde etme istatistiğini yakalayacaklarını düşündüğünü ve bu nedenle heyecanlı olduklarını belirtti.

Başkan Yılmaz sözlerini Süper Lig’in siyah-beyazlı lideri Beşiktaş’ı yenerek Türkiye Kupası’nı müzelerine götürmek istediklerini belirterek bitirdi.

ANKARAGÜCÜ’NE KONUK OLACAKLAR

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla harika bir performans göstererek tarihindeki en iyi sezonlardan birini geçiren kırmızı-beyazlı Antalya temsilcisi Antalyaspor Türkiye Futbol Federasyonu Ziraat Türkiye Kupası’ndan 21 yıllık aranın sonrasında finale adını yazdırmayı başarmıştı. Aynı zamanda Antalyaspor’un elde ettiği bir başka dikkat çeken istatistik isem mutlu yaşamış oldukları 13 maçlık namağlup serisiydi. T

üm bunların yanında Süper Lig’de 20 oynayan Antalyaspor Lig kapsamında elde ettiği 1000. Golü 28 hafta mücadelesinde sarı lacivertli ekip Fenerbahçe karşılaşmasında ulaşmıştı. 1 kapsamında bir rekora daha imza atmak isteyen Antalyaspor Süper Lig’in 32 hafta mücadelesinde Ankaragücü’ne konuk olacakları karşılaşmadan en az 1 puan alarak tarihindeki 1000. puanı elde etmeye çalışacak.