Antalyaspor’da Yönetim Krizi

Teknik direktör Nuri Şahin yönetiminde Son haftaların en formda takım olan Antalyaspor, son olarak Altay deplasmanında aldığı galibiyet ile başarılı form grafiğini sürdürdü. Üst üste alınan başarılı sonuçların artından ligdeki yenilmezlik serisini dokuz maça çıkaran kırmızı beyazlılarda Saha içinde her şey yolunda giderken saha dışından kriz çıktı.Antalya temsilcisi sportif başarısının yanında yönetimsel açıdan problemli bir dönem yaşıyor.

Başkan Aziz Çetin ile Eski Başkan Mustafa Yılmaz Arasındaki Problem 

Süper Lig’in ikinci yarısından itibaren istikrarsız performansıyla dikkat çeken Antalyaspor, küme düşme hattına doğru ilerlerken,  çoğu futbolseverin düşme adayı arasında yer alıyordu. Nuri Şahin yönetimindeki kötü sonuçların ardından genç teknik adama sabır gösteren Kırmızı beyazlı yönetim, son dönemde alınan başarılı sonuçlarından taktir edilmesi gereken bir karar aldı. Sportif açıdan sezonun başarılı dönemlerinden birini geçiren Antalyaspor, yönetimsel açıdan sorunlar yaşıyor.

Ligde uzun süredir kaybetmeyen Antalyaspor’da yönetimde kriz yaşanıyor. Antalyaspor A.Ş Başkanı Aziz Çetin’in kulüp içerisinde yapılan kulislerde başkanlık görevinden indirilmesi gerektiğine dair dedikodular konuşuluyordu. Bunun üzerine Öztürk ailesinin desteğini arkasına alan Başkan Aziz Çetin, rahat bir dönem geçirmeyi hedefliyor.

Antalyaspor Futbol Takımının yer aldığı A.Ş’nin hisseleri %56’sı Antalyaspor Kulüp Derneği’nde ve %36’sı da kulüp vakfında yer alıyor. Hisselerin çoğunluğu Kulüp Derneği’ne bağlı olduğu için Dernek Başkanlığını Emin Hesapçıoğlu yapıyor.

Antalyaspor A.Ş başkanı Aziz Çetin ile eski başkan Mustafa Yılmaz’ın arasında çatışma olduğu bilinirken, Başkan Çetin’in şu anki yönetim kurulu ve kulüp çalışanlarına karşı sert sözleri oldu. Eski başkan Mustafa Yılmaz ile muhatap olan kim varsa kulüp ile yolların ayrılacağını dile getirdi. Bunun üzerine Kırmızı Beyazlın kulübü üyelerin arasında hareketlilik yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Antalyaspor Dernek Başkanı Emin Hesapçıoğlu ve gerçekleştirdiği toplantıda Antalyaspor Vakıf Başkanı Nafız Tanır’ı ve Eski Başkan Mustafa Yılmaz’ı davet etti. Görüşmenin dışında kalan Başkan Aziz Çetin ile aralarında yaşananlar camia içerisinde problem yarattı.

Antalya temsilcisinin Başkanı Aziz Çetin’in toplantıya çağrılmaması ve Eski Başkan Mustafa Yılmaz ile Başkan Aziz Çetin arasında yaşananlar bir çok soruyu beraberinde getirirken, yapılan toplantıda Antalya ekibinin Başkanının görevden alınması  konusunda iddialar ortaya atılmaya başladı.

Öztürk Ailesinden Aziz Çetin’e Tam Destek

Bunun üzerine Antalyaspor’un 80 milyonluk borcunu üstlenen Öztürk ailesinden Başkan Aziz Çetin’e tam destek geldi. Daha önce Antalyaspor başkanı olan Ali Şafak Öztürk, sosyal medya’dan yaptığı paylaşımda Aziz Çetin’e desteklerini sundu. Öte yandan Vakıf ve Dernek başkanlığı yapan Fikret Öztürk, Altay maçında tribünde yer aldı. Altay deplasmanında yer alan Fikret Öztürk Başkan Aziz Çetin ile yan yana maçı takip etti ve Camia’ya mesaj verdi.

Bunun üzerine Mustafa Yılmaz ile yakın ilişkileri bulunan Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Emin Hesapçıoğlu’nun Başkan Aziz Çetin ile ilgili alacağı kararlardan vazgeçtiği öğrenildi.