Antalyaspor’da Yeni Teknik Kadro Yavaş Yavaş Belli Oluyor

Ligin güçlü takımlarından birisi olarak gösterilen Antalyaspor; 2021 – 2022 sezonuna istediği gibi başlayamadı. Alınan kötü sonuçlardan dolayı geçtiğimiz sezon takımın başına getirilen deneyimli teknik adam Ersun Yanal ile yollar ayrıldı. Beklenen bir karar olduğunu söylemek mümkün!

Antalyaspor teknik direktörlüğü için hem yerli hem de yabancı teknik adamların ismi geçiyordu. Fakat, Antalyaspor yönetimi vermiş olduğu kararla herkesi şaşkınlığa uğrattı.

Takım kadrosunda yer alan Nuri Şahin; kırmızı beyazlı takımın yeni futbol sorumlusu oldu. 1988 doğumlu Nuri Şahin’in teknik ekibinde yer alacak isimler de netleşmeye başladı.

Antalyaspor’da Şahin’in Yardımcıları Kimler Olacak?

Nuri Şahin; Antalyaspor’un futbol sorumlusu olacak. Genç teknik adamın ekibi titizlikle seçildi. Bu noktada, 57 yaşındaki Hollandalı Alfons Groenendijk’in A takım teknik sorumlusu olduğu açıklandı. Bunun yanı sıra, takımın performans antrenörü ise Marcelo Lins Martins olarak belirlendi. Takdir edersiniz ki, Nuri Şahin deneyimsiz bir isim!

Antalyaspor yönetimi; bu faktörü hesap ederek 33 yaşındaki Şahin’in işini kolaylaştıracak türden isimleri teknik ekibe dahil etmeyi seçti. Bu yüzden, hem Groenendijk’in hem de Lins Martins’in doğru isimler olduğunu söyleyebiliriz. Her iki isim de takımın ilk antrenmanında yer aldı.

Nuri Şahin’in ekibinde farklı isimler de bulunuyor. Takımın kaleci antrenörünün Murat Öztürk olduğu açıklanmıştı. Bunun yanı sıra, Şahin’in yardımcılarından birisi de Michael Lindeman olacak.

Nuri Şahin; Antalyaspor ile beş yıllık sözleşme imzaladı. Futbol sorumlusu olarak neler yapacağı merakla beklenen genç isim ilk maçına çıkmak için sabırsızlanıyor.

Nuri Şahin’in Kariyeri Başarılarla Dolu

5 Eylül 1988 tarihinde Almanya’da dünyaya gelen Şahin; 2001 yılında henüz 13 yaşındayken Almanya’nın en ünlü kulüplerinin başında gelen Borussia Dortmund altyapısına transfer oldu. 2005 – 2006 sezonunda A takıma yükseldi.

2007 – 2008 sezonunda Hollanda’nın Feyenoord takımında kiralık oynadı. Ardından, Borussia Dortmund’a geri döndü. Alman kulübünün 2010 – 2011 sezonunda elde ettiği lig şampiyonluğuna büyük katkı sağladı.

Nuri Şahin; 2011 yılının Temmuz ayında 10 milyon Euro bonservis bedeliyle İspanya’nın Real Madrid kulübüne transfer oldu. Ancak, İspanyol kulübünde yeterince forma şansı bulamadı. 2012 – 2013 sezonunun ilk yarısında İngiltere’nin Liverpool takımında kiralık oynadı.

Fakat, burada da beklentilerin çok gerisinde kaldı. 2013 yılının Ocak ayında Borussia Dortmund’a döndü. Alman kulübünde 5.5 sezon daha forma giydi. 2018 yılının Ağustos ayında Werder Bremen’e transfer oldu. Burada da iki sezon oynadıktan sonra 19 Ağustos 2020 tarihinde Antalyaspor tarafından transfer edildi.

Nuri Şahin; 2020 – 2021 sezonunda oldukça istikrarlı bir performans gösterdi. Ligde ve Türkiye Kupası’nda toplam 42 maçta 3 bin 318 dakika süre aldı. Dört asiste imza attı. 2021 – 2022 sezonunda ise şu ana kadar oynanan sekiz lig maçına da ilk 11’de başladı.