Antalyaspor’da Rekor Sayıda Covid 19 Vakası

11 Mart tarihinde Türkiye sınırları içinde yayılmaya başlayan corona virüsü Süper Lig takımlarında da yayılmaya devam ediyor. Covid 19 temas yoluyla bulaşan bir virüs olduğu için temasın yoğun olduğu futbol maçları corona virüsün bulaşmasını hızlandırdı. Her geçen gün Süper Lig takımları başta olmak üzere alt lig futbol takımlarında covid 19 vakaları çıkıyor.

Süper Lig takımı Antalyaspor ise son olarak corona virüsünün görüldüğü takım oldu. Fakat Antalyaspor’da 50 vaka görülmesi covid 19 salgınının hayatın her alanındaki ciddi boyutu gözler önüne serdi. 19 Eylül Cumartesi günü istanbul’da oynanacak olan maç için İstanbul’a gitmeye hazırlanan Antalyaspor Kulübüne maç öncesi uygulanan rutin corona virüsü testi yapıldı. Test sonucu kırmızı beyazlı takımda 50 covid 19 vakası tespit edildi.

İkinci Test Sonucu Bekleniyor

Şok edici sayıdaki covid 19 vaka sayısının ardından Antalyaspor’un Beşiktaş maçı için İstanbul’a gidişi durduruldu. 18 Eylül Cuma günü 15:00 uçağı ile İstanbul’a gidecek olan Antalyaspor Kulübünün bu uçuşu iptal edildi. Antalyaspor Kulübü testlerde hata olabileceği ihtimaline karşı yeniden test yaptıracak. Yeni test sonucunda 14 kişiden fazla covid 19 vakası tespit edilirse Beşiktaş-Antalyaspor maçı yine oynayamayacak.

Güncel Yazılar