Antalyaspor’da Online Antrenman

Corona virüsü covid-19 sebebiyle ertelenen lig maçlarından sonra futbol kulüpleri futbolcularına bir süre izin vermişlerdi. İzinlerin bitmesinden sonra antrenmanlara başlamak isteyen futbol kulüpleri virüsün temas yoluyla ve kalabalık ortamlarda bulaşması ihtimaline karşı online antrenmanlara başladı. Fraport TAV Antalyaspor da futbolcuları ile online antrenman programı üzerinden antrenmanlara başladı.

Antalyasporlu futbolcular evlerinden çıkmadan kendilerine gönderilen antrenman programına göre internet üzerinden toplu olarak antrenmana başladılar. Online antrenman sayesinde farklı illerde ve farklı ülkelerde bulunan futbolcular aynı anda antrenman yaptılar. Antalyaspor’un Brezilya’da bulunan futbolcusu Charles Brezilya’dan, Eren Albayrak Bursa’dan, Yekta Kurtuluş İzmir’den, Veysel Sarı İstanbul’dan online antrenmana katılarak eğlenceli bir antrenman yaptılar.

Tamer Tuna’nın Online Antrenman Programı

Antalyaspor kulübü sosyal medya hesabından futbolcuların online antrenman görüntülerini paylaşarak taraftarların da bu eğlenceli antrenmanı izlemesini sağladı. Antalyaspor paylaşımında covid-19 virüsünün yayılmasın ve bulaşmasının önlenmesi kapsamında antrenmanların online yapıldığını teknik direktör Tamer Tuna’nın hazırladığı antrenman programı ile tüm futbolcuların online antrenman yaptıklarını belirtti.

Antalyaspor’un online antrenmanı lig maçlarının başlamasının belirsiz olduğu bir ortamda her koşulda antrenman ve idman yapılabileceğinin de anlamlı bir göstergesi oldu.