”Antalyaspor’da Kalmak İstiyorum”

Türkiye’de corona virüsü vakalarının görülmesiyle beraber ertelenen lig maçlarından sonra Fraport TAV Antalyaspor telekonferans ile antrenmanlarına devam ediyordu. Haziran ayının ikinci yarısında lig maçlarının başlama ihtimali ile 7 Mayıs’ta kırmızı beyazlı kulüp kampa girmeye karar verdi. Covid 19 sebebiyle kampta ekstra önlemlerin alınacağını belirten kulüp yönetimi bir yandan da sezon sonunda sözleşmesi biten futbolcuları ile yeni sezondaki sözleşmeleri ile ilgili görüşmeler yapacak.

Antalyaspor’un 34 yaşındaki Fransız futbolcusu Aly Cissokho da Antalyaspor’da sezon sonunda sözleşmesi biten futbolcusu ve Antalyaspor’un Fransız futbolcu ile sözleşme yenileme gibi bir düşüncesi bulunmuyor. Cissokho ise yeni sezonda Antalya’da ve Antalyaspor’da kalmak istediğini açıkladı. Antalyaspor taraftarı ve kulüp başkanının bu istediğinin en büyük sebebi olduğunu da belirtti.

Kadro Dışı Kalmıştı

2018 yılında Yeni Malatyaspor’dan Antalyaspor’a transfer edilen Cissokho yaşadığı performans düşüklüğü sebebiyle kırmızı beyazlı takımda kadro dışı bırakılmıştı. 2019-2020 futbol sezonunda hiçbir maçta forma giyemeyen Fransız futbolcu ile Antalyaspor yollarını ayırma kararı aldı. Cissokho’nun ise bu karara karşı Antalyaspor’da kalmak istediğine dair verdiği mesaj sonrası kararın ne olacağı merak ediliyor.